Riad Haidar za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Minister sprawiedliwości: - Nie ma na to zgody!

  • 24.09.2019, 15:39
  • SP
Riad Haidar za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Minister sprawiedliwości:… Nie ma zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne – odpowiedział minister Marcin Romanowski (z lewej), kandydat PiS na posła w okręgu nr 7, Riadowi Haidarowi, jedynce KO w tym samym okręgu.
Wyborcza walka o głosy elektoratu wkroczyła na kolejny poziom. Poniedziałkowy wywiad udzielony stacji RMF FM przez Riada Haidara, lidera list Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 7 (zamojsko – chelmskim), odbił się bardzo szerokim echem w całej Polsce. Haidar oficjalnie poparł adopcję dzieci przez pary homoseksualne. – W Polsce nie ma przepisów pozwalających na oddawanie dzieci w ręce homoseksualistów! I w naszym porządku konstytucyjnym nie może ich być – odpowiedział liderowi KO na Lubelszczyźnie dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości i kandydat PiS na posła z tego samego okręgu.

Na sugestię przeprowadzającego wyjazd Roberta Mazurka, czy według Riada Haidara małżeństwa będą mogły adoptować dzieci, ten odpowiedział: - Powinny, co to przeszkadza? Jeżeli spełniają warunki, które są ustalone przez organy państwa, to dlaczego nie? – stwierdził.

Haidar pytany był również o poglądy dot. związków partnerskich. - Związki partnerskie? Na pewno tak - powiedział. Co się zaś tyczy małżeństw homoseksualnych stwierdził: - Jesteśmy w demokratycznym kraju. (…) Osobiście jestem za małżeństwami homoseksualnymi. – zadeklarował w wywiadzie dla RMF FM.

Minister Romanowski: - Nie ma na to zgody!

Jego deklaracja natychmiast wywołała lawinę komentarzy. - Nie ma zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne – odpowiedział liderowi KO na Lubelszczyźnie dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości i kandydat PiS na posła z tego samego okręgu.

 

Dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości i kandydat na posła z okręgu zamojsko – chełmskiego głośno protestuje: – W Polsce nie ma przepisów pozwalających na oddawanie dzieci w ręce homoseksualistów! I w naszym porządku konstytucyjnym nie może ich być, tak samo jak legalizacji związków partnerskich. Ideologia LGBT opętała elity polityczne niedawnych koalicjantów PO i PSL nagradzające oklaskami antyklerykalne hasła, które jawnie występują nie tylko przeciwko instytucji małżeństwa sankcjonowanego tak bronioną przez nie Konstytucją, ale także przeciwko tradycyjnej rodzinie. Skąd wśród polityków KO i PSL taka nienawiść do polskości, tradycji, rodziny i Kościoła? Na ziemi uświęconej krwią Polaków stawiających czoła nazistowskiej i sowieckiej nawałnicy nawołują do zaprzeczenia wszystkiego co zbudowało naszą tożsamość i w efekcie dało nam upragnioną wolność. Nie ma zgody na szarganie świętości, demoralizowanie naszych dzieci i niszczenia rodzin. – stwierdził Romanowski.

SP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe