Teraz lotnisko wybudujemy my

  • 24.09.2019, 09:03
  • Bogdan Nowak
Teraz lotnisko wybudujemy my - Sądzimy, że można to wszystko zrobić. A to co mówimy zrealizujemy – odpowiedzieli zgodnie wojewoda, starosta i poseł
Powiat zamojski przebuduje lotnisko w Mokrem. Samorząd ma na to sześć lat. Taką decyzję obwieszczono na konferencji prasowej, która w poniedziałek (23 września) odbyła się w delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu. To kolejny i chyba... nieoczekiwany zwrot w tej sprawie.

To dla nas bardzo ważna chwila. Postaramy się wykonać to zadanie tak szybko, jak to będzie możliwe. Na pewno będzie ważne ze względów turystycznych i biznesowych – zapewniał na konferencji Stanisław Grześko, starosta zamojski. 

 – Rozbudowa lotniska jest na Zamojszczyźnie potrzebna – wtórował mu Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Darowizna dla starostwa

O planach budowy utwardzonego pasa startowego na lotnisku w Mokrem pisaliśmy wielokrotnie. W 2009 r. gmina opracowała miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Przewidywał m.in. budowę na lotnisku pasów startowych: trawiastego i utwardzonego o wymiarach 1050 m x 30 m.  Inwestycję planowały wykonać wspólnie trzy samorządy: Starostwo Powiatowe w Zamościu, miasto Zamość oraz gmina Zamość. Złożono wniosek o jej dofinansowanie z UE. Wsparcia nie udało się uzyskać. O przebudowie lotniska jednak nie zapomniano. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lot
lot 25.09.2019, 19:56
Starosta Grześko chce trawiastego pasa startowego za 5 milionów !.Pięć baniek za posianie trawy ,pogratulować gospodarności.
Seva
Seva 25.09.2019, 16:59
Czarnek...obiecywał, że kolej do Lublina przyspieszy, bo teraz rowerem jest szybciej...i gdzie te prace? Na ciul nam lotnisko?? Tu kolej trzeba zelektryfikować i nie robić głupiego łącznika w Zawadzie.
Podpis
Podpis 24.09.2019, 23:26
dlaczego nie daliście działać aeroklubowi? Jak ten typ się za to zabrał to będziemy za parę lat widzieć lotnisko Mokre jak świnia niebo. Wam o żadne lotnisko nie chodzi!!!!!!!!!
Z
Z 24.09.2019, 09:59
Żeby jeszcze ktoś zechciał to sfinansować...

Pozostałe