Biłgorajscy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola

  • 22.09.2019, 14:45
  • Źródło: KPP Biłgoraj
Biłgorajscy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola Fot. KPP Biłgoraj
Policjanci przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają o bezpieczeństwie, przypominają jak ważne jest noszenie odblasków. Rozmawiają o tym jak zachować się w przypadku ataku zwierzęcia, jak być bezpiecznym na drodze do szkoły a także w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i w domu.

W tym tygodniu policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowi z biłgorajskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Biłgoraju oraz maluszki z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju. Zostały poruszone tematy bezpieczeństwa w drodze do szkoły, kontaktów z osobami obcymi.

Policjanci tłumaczyli również najmłodszym jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Rozmawiali również o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem służącym policjantom w codziennej służbie. Na zakończenia policjanci przypomnieli dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze i rozdali najmłodszym odblaski.

Źródło: KPP Biłgoraj

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe