Radiowa Trójka wraca do korzeni. Będzie w Tomaszowie Lubelskim

  • 19.09.2019, 12:00
  • Informacja prasowa
Radiowa Trójka wraca do korzeni. Będzie w Tomaszowie Lubelskim
Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili prawie 30 miast i miasteczek w kraju. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również w piątek 20 września w Tomaszowie Lubelskim. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach tego urokliwego miasta położonego w sercu pięknego Roztocza, jak i okolicy.

– Od setek lat, tu w Tomaszowie,  przeplatały się różne kultury i interesy – ponieważ przez Tomaszów wiódł jeden z najważniejszych szlaków handlowych. Do dziś można tu oglądać cerkiew z XIX wieku usytuowaną tuż obok starszego, o 300 lat, drewnianego kościoła. A w centrum miasta stoi ponad stuletni drewniany budynek herbaciarni – mówi Monika Suszek, która zwiedzi urokliwe miasto i okolice na dwóch kółkach. – Rowerem dotrzemy do tych zakątków Roztocza, do których nie da się dojechać samochodem. Sprawdzimy co szumi na Tanwią, przyjrzymy się skamienielinom drzewnym. Odwiedzimy jeden z najstarszych ośrodków zachowawczych konika polskiego – symbolu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Sprawdzimy też, dlaczego konik polski nazywany jest najbardziej charakterną końską rasą – dodaje dziennikarka Trójki.

W jej reporterskich materiałach nie zabraknie również opowieści o muzyce Kresów. – Sprawdzimy na czym grywano i jak śpiewano na pograniczu. Poznamy technikę śpiewu, którą może opanować każdy, bez względu na zdolności muzyczne. A skoro mowa o muzyce – na koniec posłuchamy jak się gra na… pile. Mój gość – wicemistrz świata w grze na pile – przekonuje, że technika podobna jest do gry na skrzypcach – dodaje Monika Suszek.

Jej relacje zostaną wyemitowane w piątek 20 września w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz w audycji „LP Trójka”.

Akcja „Trójka wraca do korzeni” odwiedzi jesienią br. kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe