Gm. Susiec: Będzie gdzie ćwiczyć. Jest nowa sala gimnastyczna w Majdanie Sopockim

  • 19.09.2019, 08:00
  • ak
Gm. Susiec: Będzie gdzie ćwiczyć. Jest nowa sala gimnastyczna w Majdanie Sopockim Fot. facebook.com/Zbigniew Naklicki
Obiekt jest już gotowy. Lada dzień nastąpi jego oficjalne otwarcie i oddanie do użytku. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim (gm. Susiec) mają nowiutką salę gimnastyczną.

– To długo oczekiwana i jedna z większych inwestycji w naszej gminie, która doczeka swojego otwarcia już tego roku we wrześniu. Na pewno spełni swoje zadanie służąc nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też całej lokalnej społeczności – napisał na swoim facebookowym profilu Zbigniew Naklicki, wójt Suśca.

Przypomniał, że umowa o dofinansowanie zadania, na któe pieniądze pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania Inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017 zostałą podpisana z ministrem sportu i turystyki w październiku 2017 roku.

Cała inwestycja kosztowała blisko 1,2 mln zł. Gmina wyłożyła na ten cel ok. 350 tys. Reszta pochodziła z ministerialnej dotacji. W samorządowym budżecie wygospodarowano ponadto 190 tys. na budowę widowni oraz zaplecza magazynowego.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe