Zamość: Ośrodek historii łowiectwa ma powstać na ul. Źródlanej

  • 31.08.2019, 15:07
  • ak
Zamość: Ośrodek historii łowiectwa ma powstać na ul. Źródlanej Fot. UM Zamość
Są dobre chęci, ambitne plany i zobowiązanie do współpracy między miastem Zamość zamojskim oddziałem Polskiego Związku Łowieckiego. Porozumienie, w wyniku którego partnerzy będą działać na rzecz utworzenia ośrodka historii łowiectwa podpisano w środę, 28 sierpnia.

Dokument parafowali prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Wojciech Adamczyk, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu. 

W wydanym przez magistrat komunikacie napisano, że „Ośrodek edukacji ekologicznej, strzelectwa i historii łowiectwa Zamojszczyzny” ma powstać na bazie obiektów obecnego Domu Dziecka przy ul. Źródlanej 1A w Zamościu. Jest plan, aby teren wokół znajdującego się po sąsiedzku zalewu miejskiego zagospodarować tak, by ochronić cenne przyrodniczo siedliska, gdzie żyją rzadkie gatunki flory i fauny.  

– To inicjatywa ważna dla nas - myśliwych i dla całego społeczeństwa. Myślę, że ten teren zasługuje, by objąć go wyjątkową opieką i zagospodarować w sposób, który zagwarantuje, że unikatowe siedliska pozostaną w niezmienionej formie. Z tego co nam wiadomo, las komunalny pochodzi z XVII/XVIII wieku, historia terenu jest duża, ale jednocześnie mamy też swoją bogatą historię i tradycje łowiectwa na Zamojszczyźnie, co zechcemy prezentować w ośrodku – wyjaśnia Wojciech Adamczyk.

Strony porozumienia uznały, że "utworzenie centrum edukacyjno-muzealnego jako placówki edukacji przyrodniczej w połączeniu z pobliskimi obiektami strzelectwa sportowego, pozwoli na udostępnienie tego terenu większej liczbie osób i wykorzystanie go w celach sportowo rekreacyjnych, społecznych i edukacyjnych".

Póki co nie ma żadnych szczegółów dotyczących terminów tego zamierzenia, ani też kosztów i źródeł finansowania. Do tematu z pewnością wrócimy.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Biały
Biały 01.09.2019, 21:59
Myśliwska patologio won z Zamościa!
ja
ja 01.09.2019, 12:47
lasek komunalny z XVII/XVIII wieku? a może jeszcze z czasów Piasta Kołodzieja?
Ekolog
Ekolog 01.09.2019, 02:40
Jak można strzelać i jednoczesnie nie płoszyć ptaków i ssaków w ich terytoriach czyli cennych siedliskach przyrodniczych. Mysliwi to wiedzą ? Chyba że chronią owady i rośliny. Najszybciej to powstanie domek na impezy hubertusowe i strzelnica.
Paweł
Paweł 31.08.2019, 17:49
Brawo Wojtek!!! Właściwy człowiek na właściwym stanowisku.

Pozostałe