Gm. Skierbieszów: Bakterie w wodociągu. Kranówki nie można pić!

  • 25.08.2019, 09:00
  • ak
Gm. Skierbieszów: Bakterie w wodociągu. Kranówki nie można pić! Fot. pixabay.com
Bakterie z grupy coli wykryto podczas badań wody w wodociągu gminy Skierbieszów. Problem mają teraz mieszkańcy kilku wiosek. Gmina dostarcza im wodę, która może być używana do celów spożywczych.

Szkodliwe bakterie wykryto w wodociągu Wysokie II. To oznacza, że wody z kranu nie mogą pić, ani wykorzystywać do przygotowywania ptraw mieszkańcy wsi: Podwysokie, Marcinówka, Lipina Stara, Osiczyna, Wysokie I, Wysokie II.

Gmina już rozpoczęła dezynfekcję wody w studni i na sieci.

Tymczasem mieszkańcy mogą do picia i gotowania wykorzystywać wodę, którą dowozi do nich samorząd. Harmonogram dostaw znajduje się na zdjęciu poniżej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe