Dołhobyczów: Ukrainiec wpadł z nielegalnymi papierosami

  • 25.08.2019, 07:25
  • ak
Dołhobyczów: Ukrainiec wpadł z nielegalnymi papierosami Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Chciał przyjechać do Polski i zarobić. Ze sprzedaży papierosów jednak nic nie będzie, bo towar, z którymi Ukrainiec jechał do naszego kraju przejęli celnicy z przejścia granicznego w Dołhobyczowie.

Cudzoziemiec wjechał na przejście busem na ukraińskich numerach. Pojazd wydał się celnikom podejrzany i postanowili skierować go do szczegółowej kontroli na urządzeniu RTG.

"Obraz skanowania dodatkowo potwierdził, że w samochodzie ukryta jest kontrabanda. W skrytce powstałej po przeróbkach ścianki bocznej volkswagena funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli aż 723 paczki papierosów z zagranicznymi znakami akcyzy o wartości rynkowej 10 tys. złotych" – czytamy w komunikacie służby celnej.

Przeciwko obywatelowi Ukrainy wszczęto postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grzywny mundurowi zabezpieczyli 450 złotych oraz zajęli samochód, który będzie dowodem rzeczowym w sprawie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe