Prawie 3 tys. kontroli drogowych w miesiąc. Tak działa policyjna grupa Speed

  • 24.08.2019, 09:22
  • Źródło: KWP Lublin
Prawie 3 tys. kontroli drogowych w miesiąc. Tak działa policyjna grupa Speed Fot. KWP Lublin
Minął miesiąc od powstania grupy „Speed”, której głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Efekty pracy funkcjonariuszy wskazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań. Policjanci z tej grupy skontrolowali w tym czasie prawie 3 tysiące pojazdów, ujawniając przy tym 2400 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Policjanci ruchu drogowego z grupy „Speed” w ciągu pierwszego miesiąca działania na terenie naszego województwa zatrzymali do kontroli prawie 3 tysiące kierujących. Większość z zatrzymanych przekroczyła dopuszczalną prędkość. Zatrzymali 166 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Nałożyli na kierujących łącznie 2663 mandaty karne oraz zatrzymali 91 dowodów rejestracyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: POŚCIG ZA DZIECIAKIEM NA MOTOCYKLU. PĘDZIŁ 100 KM/H

Efekty pracy policjantów pokazują, że na naszych drogach jest wciąż zbyt dużo brawury i agresywnych zachowań.

Prędkość jest jednym najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.

CZYTAJ TAKŻE: JECHAŁ JAK WARIAT. 126 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM

Policjanci z grupy „Speed” mają „na oku” w szczególności te miejsca,  w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

CZYTAJ TAKŻE: JEŹDZIŁ Z PRAWEM JAZDY ZMARŁEGO. WŁASNEGO NIE MIAŁ

Źródło: KWP Lublin

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZOMO
ZOMO 30.08.2019, 21:48
ron a myslisz skąd sie wywodzi większość kadry teraźniejszej Policji ? Ponad połowa to resortowe dzieci synalki MO ,SB , ORMO, ROMO, I uj wie kto tam jeszcze był. Na pewno w latach 90 nie brali obcych.
ron
ron 27.08.2019, 11:18
tak jeszcze niech ORMO utworza i stoja na rogatkach kierowca zaplaci a pirat z bogatym tatusiem i ukladach ma to daleko w dup..e ich mandaty i tak anuluja
wiktor
wiktor 24.08.2019, 19:31
czuje, ze jeszcze przez miesiąc będzie ta grupa i już wszyscy kierowcy będą z yanosikiem jeździć

Pozostałe