Ukrainiec siedem razy zmieniał tożsamość. Miał sporo na sumieniu

  • 21.08.2019, 12:57
  • ak
Ukrainiec siedem razy zmieniał tożsamość. Miał sporo na sumieniu Fot. NOSG
Czego się nie robi, aby uniknąć odsiadki. Pewien obywatel Ukrainy właśnie z tego powodu kilkakrotnie zmieniał swoje dane osobowe. I migał się przed zatrzymaniem, ale tylko do czasu...

Strażnicy graniczni z placówki w Hrebennem zatrzymali w poniedziałek (19 sierpnia) w powiecie tomaszowskim dostawczego volkswagena, którym kierował 56-letni obywatel Ukrainy. W samochodzie mundurowi znaleźli spore ilości nielegalnych papierosów, w sumie ponad 1000 paczek o wartości ok. 15 tys. zł. Cudzoziemiec wiózł też meble. Z całym załadunkiem miał dojechać do Niemiec.

Okazało się jednak, że mężczyzna ma na sumieniu znacznie więcej.

– Przebywając na Ukrainie, zmieniał aż siedmiokrotnie swoje dane osobowe. Mężczyzna zmieniał swoją tożsamość, ponieważ jest osobą niepożądaną na terytorium Polski.  Dodatkowo ustalono, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty za posiadanie bezakcyzowego towaru, a także przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, 56-latek został przetransportowany do więzienia, gdzie odsiedzi swój wyrok.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe