Już 39 lat doświadczenia

  • 14.08.2019, 09:30
  • Artykuł sponsorowany
Już 39 lat doświadczenia
Szkoła Policealna Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu rozpoczęło swą działalność w 1980 roku. Od tamtej pory wykształciło wielu znakomitych specjalistów w dziedzinie medycyny. Swoją szansę mają kolejne pokolenia.
  • W pierwszym roku funkcjonowania obecne Medyczne Studium Zawodowe kształciło w specjalności: Ochrona Zdrowia i Pielęgnowanie Chorych. Uczyli się tu przyszłe: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, technicy BHP. Otwierano nowe kierunki kształcenia w zawodach medycznych, przybywało uczniów i absolwentów. Do chwili obecnej opuściło szkołę ponad 5 tys. absolwentów. SP-MSZ to szkoła z tradycjami i doświadczeniem w zakresie kształcenia w zawodach medycznych. Zmian jakie zaszły na przestrzeni 39 lat istnienia szkoły, także było wiele. Szkoła zyskała m.in. samodzielną i stałą siedzibę przy ul. Partyzantów 20 w Zamościu, którą rozbudowano i dostosowano do potrzeb szkoły. Pod tym adresem przyjmujemy kolejne osoby zainteresowane zdobywaniem zawodu w Studium. W zależności od kierunku nauka w MSZ trwa od 1 roku do 2,5 lat w systemie semestralnym. Zajęcia odbywają się w bardzo dobrze wyposażanych sala wykładowych i pracowniach przedmiotowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik prezentacji oraz specjalistycznego sprzętu. Szkoła zapewnia słuchaczom naukę języka angielskiego zawodowego, migowego i informatyki, jest też wyjatkowo zaangażowana w prace na rzecz wolontariatu. W szkole działają koła zawodowe, sportowe, samorząd szkolny, uczniowie maja szansę na rozwijanie zdolności zainteresowań. Biorą udział w konkursach, turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, zajmując czołowe miejsca.

Prowadzimy bezpłatne kursy dla uczniów technik masażysty i technika usług kosmetycznych z certyfikatem w zakresie:

  • Kompleksowej terapii przeciwobrzękowej,

  • Masażu tkanek głębokich, masażu kamieniami wulkanicznymi,

  • Tapingu medycznego, orientalnego masażu pałeczkami bambusowymi,

  • Kosmetycznego masażu modelującego, masażu oddechowego.

Niewątpliwymi atutami Medycznego Studium Zawodowego są wykwalifikowana i przyjazna kadra pedagogiczna, nowoczesne pracownie i laboratoria przedmiotowe, centrum multimedialne i biblioteka.

Bardzo ważne jest dla nas wykształcenie na wysokim poziomie przy uszanowaniu tradycji naszego Studium. Wiemy, że pracowitość i indywidualne podejście do uczniów, przyjazna atmosfera w szkole dają najlepsze efekty. Potwierdzeniem tego są wysokie wyniki zdawalności egzaminów zawodowych- mówi Bogumiła Roziewcz, dyrektor Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu. Wysokie umiejętności naszych absolwentów znajdują uznanie wśród pracodawców w kraju i zagranica. Kształcimy profesjonalistów, a nie „kolekcjonerów” świadectw ukończenia szkoły.

Szkoła kształci w takich zawodach jak: technik elektroradiolog, technik masażysta, technik farmacji, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych czy terapeuta zajęciowy. Miejsca, w których są poszukiwani tacy specjaliści, jest mnóstwo także za granicą.

- Nasza szkoła przyznaje stypendia za wyniki w nauce. Równolegle, jako jedyna szkoła zawodowa medyczna, bierzemy w programie „Lubelska kuźnia talentów 2016-2020”, realizowanym przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego skierowanym do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Uczniowie za wyniki ich pracy w pierwszym roku nauki otrzymują stypendia w kwocie 400 zł miesięcznie przez cały rok. Do chwili obecnej ze stypendium skorzystało ponad 30 uczniów naszej szkoły – mówi dyrektor Bogumiła Roziewcz. Na kierunki kształcące w zawodach: technik elektroradiolog, technik masażysta, technik farmacji, opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych czy terapeuta zajęciowy trwa jeszcze rekrutacja na rok 2019/2020.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe