Na pomoc Mini Zoo

  • 02.08.2019, 06:42
  • AP
Na pomoc Mini Zoo www.facebook.com ks. Michał Przybysz
Zbiórka na portalu www.pomagam.pl trwa od ubiegłorocznej jesieni. Zebrano nieco ponad 2 tys. zł z zaplanowanych 10 tys. zł. To za mało, aby utrzymać Mini Zoo w Łabuńkach Pierwszych.

 

Inicjatorem powstania ogrodu jest ks. Michał Przybysz, dyrektor Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Pierwsze prace przygotowawcze ruszyły w 2013 r. Wówczas został uporządkowany teren przy hospicjum i rozpoczęto porządkowanie wiat, które zostały przerobione na stajnie dla zwierząt. Od 2014 r. Mini Zoo jest w miarę możliwości rozbudowywane. Liczba jego mieszkańców stale rośnie. Dom znalazły tu: kuce, osły, kozy domowe, owce, świnki wietnamskie, króliki miniaturki, daniel, mulica i renifer Rudolf. 

– Zwiedzanie jest bezpłatne. Można jedynie wrzucić jakąś ofiarę do skrzynki. Bardzo chciałbym, aby było tak dalej i żeby szczególnie dzieci mogły cieszyć się kontaktem z naszymi milusińskimi. Niestety, koszty rosną, a ofiary ze skrzynek są niewystarczające – mówi ks. Michał.

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe