Trzeszczany: Władze gminy oskarżone

  • 16.07.2019, 10:00
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Władze gminy oskarżone Wójt gminy Trzeszczany (pierwszy z prawej) i sekretarza gminy Trzeszczany (siedzi z zasłonięta twarzą) nie przyznają się do zarzutów przedstawionych im przez śledczych.
Wójt gminy Trzeszczany Stanisław C. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień. Sekretarzowi gminy Pawłowi L. i księgowej zakładu komunalnego Michalinie L. zarzucono podżeganie do składania fałszywych zeznań i korupcyjną propozycję. Pod koniec czerwca Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie oskarżyła samorządowców z Trzeszczan.

Tuż przed drugą turą minionych wyborów samorządowych w październiku 2018 r. w Internecie opublikowano filmik, na którym pracownik Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Trzeszczanach zarzucił wójtowi tej gminy, że ten polecił mu zakopać parafialne śmieci na przykościelnej działce przy wykorzystaniu służbowej koparki.

– W dokumentach nie ma śladu tej pracy, zamiast zakopywania śmieci, jest równanie drogi – oświadczył operator koparki.

– To insynuacje i oszczerstwa – odpierał wówczas zarzuty wójt Trzeszczan w rozmowie z reporterem "Kronika Tygodnia.

Zlecenie u plebana  

 Wiesław K., autor filmiku, relacjonował: – Prawdopodobnie to było w sierpniu zeszłego roku. Zboże na polu było skoszone, pozostało ściernisko. Zostałem wezwany do gabinetu wójta, dostałem od niego polecenie, żeby pojechać do plebana. Zapytałem do którego, bo jest dwóch. Wójt dodał, że do tego z Trzeszczan. Pleban na miejscu miał mi pokazać co i jak.

Wiesław K. był specjalistą do obsługi koparki. Maszyna została wynajęta w SKR i tą koparką pracownik GZUK pojechał na działkę parafialną w Trzeszczanach.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (185)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zal
Zal 04.08.2019, 11:23
PATRIOT24 INTERWENIJE: W Watykanie prosimy o wsparcie dla prześladowanego robotnika z Trzeszczan. O jej i wyjedzie nam jeden sprawiedliwy z gminy do Watykanu.
Czytelnik
Czytelnik 31.07.2019, 19:12
prosimy pana redaktora o więcej "njusów" w tej sprawie, gazety zeszły jak świeże bułeczki
N. peno
N. peno 31.07.2019, 19:21
A tu się mijasz z prawdą,były zwroty w Nieledwi. To żaden nius,to się robi chore.
Czytelnik
Czytelnik 31.07.2019, 20:51
pardon, w Nieledwi działa metoda "od chałupki do chałupki" gazeta krąży jak bumerang, może dlatego były zwroty? Ja np. ściągnąłem cały tekst z internetu za grosze, nie latam po kioskach
N. peno
N. peno 31.07.2019, 21:18
Znawczyni Nieledwi,od mieszkania do mieszkania krążyła gazeta niedziela.A na pewno krążyła po 50 leciu księdza Miszczaka.Ludzie czytali i nie dowierzali.
wścibski
wścibski 29.07.2019, 18:04
Nie wiecie czego szukała policja wczoraj u pani przewodniczącej klubu seniora Pl,,,n? Narkotyków czy samogony?
Bolo
Bolo 31.07.2019, 19:11
Pracy, dla prześladowanego za prawdę robotnika Wiesława
Taczka
Taczka 29.07.2019, 20:13
a może byli to kolędnicy, bo nie słyszałem aby przedstawili się, haaahaaa
Na pewno
Na pewno 31.07.2019, 10:22
Na pewno
Elllyta jak się patrzy
Elllyta jak się patrzy 26.07.2019, 21:57
Poproście wcześniej kogoś ogarniętego żeby wam te kilometrówki prawidłowo rozliczył. Albo delegacje wypisał zawsze to poniesione koszty się zwrócą. Jak haki nie wypalą to przynajmniej kasa do pierwszego będzie. Kto by pomyślał sami kryształowi ludzie.
Kumpel
Kumpel 26.07.2019, 11:50
ja tam wolę jednego Wieśka za kumpla mieć niż znajomości z wójtami wszystkimi razem wziętymi a nawet starostą, wojewodą. Wieszacie psy na Wieśku , żałosne. Zalazł wam za skórę co? I dobrze! Nauczcie się normalnie ludzi traktować! Jeden znalazł się taki odważny. Brawo Wiesiek!!!
krecik
krecik 26.07.2019, 21:07
Jaki z niego kumpel,wypić z nim nie wypijesz.Tajemnicy nie dochowa.
Starosta
Starosta 26.07.2019, 12:11
Jak zalegalizują w Polsce związku partnerskie to weźmiecie ślub ;-)
Gdziesiępodziałytamteprywatki
Gdziesiępodziałytamteprywatki 25.07.2019, 23:48
Co za paranoja. Władze gminy kwasu narobiły i wypisuje kilku cieniasów tu na forum jakieś złośliwe teksty pod adresem Wieśka. Co wam argumentów na obronę wojta, sekretarza i księgowej brak? Pochwalcie się co do sądu za pisma wysłaliście? Chętnie przeczytam. Z góry dziękuję
Starosta
Starosta 27.07.2019, 17:32
A przeczytasz te pisma do sadu ze zrozumieniem? Bo jal czytam twoje wypociny to nabieram waypliwosci,co do prawidlowego rozumienia rzeczy.
?
? 27.07.2019, 17:53
Jak czegoś nie pojmę, to spytam ciebie, może objaśnisz nam linię obrony i jej sens, bo jak na moje oko nic tu nie trzyma się kupy - aby obrócić kota ogonem trzeba mieć talent ku temu, tupet?iwyobraźnię nie lada jaką? Znając życie sędzia przy tym napocić się może sporo albo podejść bajecznie pozornie? No ale oskarżonego prawem jest świętym imać się każdej metody by wybrnąć cało z tej przygody. Pochwal się co tam sędziemu namachaliście ;-)
Starosta
Starosta 28.07.2019, 14:18
A mnie sie szystko kupy trzyma.
1. Dlaczego Ksiezuk wystapil w tv 2 dni przed wyborami - druga turą, moze przypadek?,
2. dlaczego Ksiezuk po wywaleniu z roboty przyszedl do gminy z dyktafonem i prowokowal pracownikow do rozmow o sprawie? Co chcial uzyskac, kogo i co nagrac ?
3 dlaczego Ksiezuk wystąpił z nagraniem w tv i jego geby bilo zadowolenie ?
Kto odwraca kota ogonem Ksiezuk czy wojt?
Kit
Kit 28.07.2019, 15:25
1. Po pierwszym artykule w patriot24 "Wiesław Księżuk został wezwany do budynku Urzędu Gminy w Trzeszczanach.
2. Tam, za wycofanie się z informacji przekazanych poprzez Patriot24.net oraz ze złożonych zeznań na Policji, otrzymał korupcyjną propozycję powrotu do pracy oraz podwyżki.
3.Pieniądze na to miały pochodzić z kasy Budżetu Gminy!

4.Wiesław Księżuk odmówił.
5.Ale to spotkanie nagrał .A dyktafon przekazał do dyspozycji Prokuratorowi Rejonowemu w Hrubieszowie Arturowi Kubikowi"

Wiesiek został wezwany a nie czaił się pod oknem i podsłuchiwał.

Za PRLu modne było pojęcie "prowokacja" jak prawda na jaw wychodziła, co wy tu bredzicie teraz -z własnej durnoty wpadliście a Wiesiek was istrzelił dyktafonem, bo bez tego nikt by mu nie uwierzył, takie są realia niestety. Mydlić oczy lubicie ale coś kombinujecie jak konie pod górę, haahaaa :-)
Podobno
Podobno 28.07.2019, 22:25
Wiesz co jest problemem tej gminy? Ludzie którzy od wielu lat korzystają z jej dobrodziejstw i zwyczajnie w świecie nie potrafią z tego zrezygnować. Drugim problemem jest to że to mała gmina i urząd to jeden z głównych pracodawców. Ludzie znają się tam jak łyse konie i wiedzą o sobie wszystko. Dla Ciebie wszystko jest czarne lub białe. Tak albo nie. A co jeśli to nie była oferta korupcyjna a intencje były bardziej prozaiczne? Ale nie mnie oceniać Wy już osąd wydaliście więc po co sądy?
Starosta
Starosta 28.07.2019, 22:15
Taki KIT to wciskaj na spotkaniach Klubu PLOTYN a nie publicznie; scenariusz godny Vegi z Nieledwi albo Trzeszczan II :
Ad 1. Po pierwszym występie Księżuka w patriot 24 tv dostał wypowiedzenie i nikt go nie wzywał do UG.
Ad. 2. Po wywaleniu z roboty Księżuk przyszedł do UG z dyktafonem i zrobił szopkę przed pracownikami jaki to jest biedny i żałuje - typowa prowokacja!
Dalej - czy Miśka i Sekretarz mogli go przywrócić do pracy i dać podwyżkę ... NIE bo nie są szefami Księżuka.
Ad. 4. Księżuk NIE ODMAWIA rzekomej korupcyjnej propozycji [ odsłuchaj nagranie na patriot 24 tv. ];
Ad. 5. Księzuk nie biegnie z taśmą do prok. Kubika tylko do patriot 24 tv i mamy kolejny odcinek serialu.

Tak że widzisz Vega, scenariusz ci się nie klei ;-)

A jeśli nawiązujesz do PRL, to pamiętaj, że UB też wysyłało swoich konfidentów między ludzi ....
KC
KC 28.07.2019, 23:25
UBecja za PRLu miała cały pion i wtyki u klerlu. Jak się UBcja rozleciała, to najbardziej zasłużeni pozasiadali w radach nadzorczych i mieli się dobrze, nadal mają. Za PRLu jakby ktoś Wieśka potraktował tak jak teraz Stach, to wydaje mi się, że I Sekretarz spuściłby niezłe fory wójtowi. Klasa pracująca miała wtedy poszanowanie a w dzisiejszych czasach pracownika traktuje się ... gorzej jak psa z kulawą nogą ... smutne ...
Bolo
Bolo 29.07.2019, 23:20
Zapytajcie Wieśka on wam odpowie na nurtujące pytania.może to w genach zapisane.
Elo
Elo 28.07.2019, 23:52
Dobrze napisałeś I tu się z Tobą zgodzę że dzisiejsza klasa pracująca jest traktowana gorzej...bo jak nazwać wystawienie człowieka do tej szopki.
Elo
Elo 29.07.2019, 00:07
Ps. I znowu mijasz się z prawdą....UB się nie rozleciało tylko przekształcone zostało w SB. Więc jeśli już to ludzie SB po roku 90 mogli zasiadać w radach nadzorczych.
KC
KC 29.07.2019, 13:27
Masz rację Elo, że po zniesieniu komitetu w czasie odwilży 1956 r. jednostki mu podległe (UB) zostały zreorganizowane i włączone do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jako Służba Bezpieczeństwa (28 listopada 1956 r. – 31 lipca 1990 r.). To tylko zmiana nazwy, metody funkcjonowania pozostały niemalże te same. To jak zmiana wójta z Mietka na Stacha, niby zmiana oczywista lecz dalej stegnacja np. kulturalna i straszenie ludzi prokuraturą, sądami. Wiesiek tu zainicjował czystkę (odwilż) , bo ileż można trzymać zaciśnięte zęby i pozwalać pomiatać sobą? Temat chwycił, poszedł w eter, czekamy na finał! Jeden taki ale jary, jeszcze nam Stacha tu obali? haaahaaa
Elo
Elo 29.07.2019, 16:52
I do tego potrzebny był człowiek z przeszłością w zomo.
Do KC
Do KC 30.07.2019, 17:41
Opatrzność daje nam znaki, biada tym którzy ich nie dostrzegają, nie umieją ich czytać.Myślę że wiesz o czym mówię.A tak na marginesie to jak się odpowiednio zapłaci to i najgorszy pasztwil pójdzie jak świeża bułka.Wiem jedno karma powraca.
KC
KC 30.07.2019, 18:03
a co chcecie przekupić sędziego? dać mu w łapę? myślisz, że wtedy pójdzie tak gładko jak przekąska ze świeżej bułki z masłem? i wyrok będzie łaskawy? ;-)
Wózek
Wózek 29.07.2019, 15:09
Ale z Ciebie Taczka bajerant 😂😂😂 skromność taka przemawia i naprawdę zaraz uwierzę że bohaterstwo to wzięło się z przypadku i uporu jednostki. Wiem wiem lepiej nie wychylać nosa przed czasem bo gdyby coś nie wyszło...strach pomyśleć. A tak można dalej spokojnie szukać.
Km
Km 29.07.2019, 14:49
Juz soltysa zmueniliscue.teraz Wisio tak. e poprawil ze nikt kreta nie chce..do pracy.
Sąsiad
Sąsiad 26.07.2019, 10:42
Widzę, że Wiesiek został bohaterem Gminy... postawcie mu pomnik ...najlepiej w tym miejscu gdzie zakopał śmiecie ;-)
Elo
Elo 25.07.2019, 22:35
Ktoś tu odwala krecią robotę?
Sasiad
Sasiad 25.07.2019, 22:17
Wiesiek, niech ci co dali ci dyktafon a wczesniej umowili z patriot 24tv na wywiad dadza ci ta dobra prace! Prawda jest taka ze cie wystawili na strzal a teraz do konca zycia bedziesz bezrobotny, bo nikt cie nie weźmie do roboty. Myslales ze zostaniesz kierownikiem kzo ? a moze sekretarzem gminy?
Bolo.
Bolo. 26.07.2019, 17:13
Miał również obiecane prace w Realu,zapomnieli że pan E to nie prezes.
Pozdrowienia dla pana wójta
Pozdrowienia dla pana wójta 26.07.2019, 17:37
Ty Bolo powiedz lepiej swojemu wójtowi, żeby szukał zastępcy. Coś tam wisi jeszcze w powietrzu, ale nie wspomnę aby panu wójtowi dobrego nastroju nie popsuć. Niech się delektuje ciszą przed burzą i dobrą "papugę" wyszuka sobie, oj przyda mu się niebawem.
Coś gdzieś kiedyś
Coś gdzieś kiedyś 26.07.2019, 21:46
Bąka pusciłeś z emocji? To by wiele wyjaśniało. Kto się teraz podłoży żeby coś pyrkło? Wiele jeszcze tego mięsa armatniego masz?
Poczekamy zobaczymy
Poczekamy zobaczymy 27.07.2019, 11:58
ty to byś chciał wszystko od razu wiedzieć, nie ma tak. Wszystko w swoim czasie. Jeszcze jeden "gorący temat" nie ostygł a ty chcesz na raz kolejne? jeszcze się smród tej lewizny u plebana unosi, a ty prosisz się o więcej? Pan redaktor jak mu temat wpadnie w ręce, to może skrobnie na czasie. Sprawy samorządu w Trzeszczanach w prasie schodzą jak ciepłe bułeczki, więc cierpliwie czekajmy na następne. Proponuję 100 % podwyżki dla redaktora naczelnego KT i po 150% dla dziennikarzy (dla moderatora strony internetowej 175% włącznie) a dla Pana Mariusza Parola 200% i służbowy samochód, to może częściej będzie tu wpadał?
Borys
Borys 27.07.2019, 17:35
Alez macie haków, strach sie bac :-)
Dżony
Dżony 27.07.2019, 13:09
I jeszcze po premiach dla TV bo bez tego gazeta nie ruszyłaby z tematem. Popieram. Jestem za a nawet przeciw.
jaaaaahoooo
jaaaaahoooo 27.07.2019, 17:56
dobry pomysł, dla radia Bon Ton też :-)
Soltys
Soltys 26.07.2019, 20:17
Zobaczymy czy go bedzie burza czy tez kapusniak :-)
Szewc
Szewc 25.07.2019, 11:21
Jestem z tobą Wiesiek, trzymam kciuki abyś dostał dobrą pracę. Żałosne gryzipiórki oberwali od ciebie po łapach, dobrze, że ich nagrałeś !! nie poszedłeś na żaden układ z d... Polazali g... na co ich stać!!! k... ich m...ć
Bolo
Bolo 26.07.2019, 10:44
Wiesiek ... zostaniesz Prezesem PKN ORLEN S.A.
Bolo
Bolo 25.07.2019, 17:14
Jaka to odwaga,oni mają co miesiąc wypłatę a Wiesiek g...Oni będą mieli emerytury Wiesio co?
Borys
Borys 25.07.2019, 22:31
Nikt o Wieska sie nie martwi, zrobil swoje i moze spadac, byl tylko pionkiem, ktorego mozna poświęcić.
Ale co dziwne Wieskowi to wcale nie preszkadza albo nie ogarnia tematu.
Prawdziwe problemy Wieska dopiero moga sie zaczac ....
Elo
Elo 25.07.2019, 21:13
Bolo nie warto. Trzymaj fason.
ktozkimprzestajetakisiestaje
ktozkimprzestajetakisiestaje 25.07.2019, 21:33
Elo daj Bolowi wolną rękę, poujada, poujada -sam się uciszy, nie musztruj go tak, jeszcze spazmów dostanie, zadyszki. Widocznie fason wisi mu i powiewa. Co ty nie wiesz jaki styl panuje w urzędzie?
Elo
Elo 25.07.2019, 21:56
Właśnie pokazujesz że nie tylko w urzędzie. Bawią Cię takie podchody?
Do Bolka
Do Bolka 25.07.2019, 18:57
a ty Bolo nie masz co robić? nudzisz się, że tak prowokujesz ? Dajcie chociaż Waldkowi z GZUK spokojnie dociągnąć do emerytury. Przez wasze pomysły z pod ciemnej gwiazdy nawet jemu mogą puścić nerwy. Ciesz się swoją emeryturą i najlepiej nie wtykaj nosa w czyjeś, pilnuj swojej !
Bolo
Bolo 25.07.2019, 20:42
Moje uwagi są dla was jak wyrzuty sumienia.haha Ciekawe kto będzie Wiesiowi składki płacił.
albo nos do kawy
albo nos do kawy 25.07.2019, 21:06
Jak takiś ciekawy, to idź do cyganki na wróżby , haahaaa
Kolo
Kolo 26.07.2019, 17:29
Nie potrzebna cyganka, Wiesiek ma dożywotni rabat na usługi u zaprzyjaźnionego cudotwórcy. O kończącej się wdzięczności nie wspomnę
cienkibolek
cienkibolek 23.07.2019, 19:25
Stachu Stachu bój się Boga co ty wyprawiasz!
Kłopotliwy znajomy
Kłopotliwy znajomy 26.07.2019, 17:38
A tak miało być dobrze, nic z planów konkurentów, stołki im poprzewracałeś i jak się domyślam to jeszcze niemałe kłopoty ich czekają. Ale to pewnie niespodzianka.
ojeeeee
ojeeeee 26.07.2019, 18:43
twojego wójta też czeka niespodzianka jedna lub dwie jeszcze, heeeeeheeeee
Ha ha dobre
Ha ha dobre 22.07.2019, 21:09
Na sali sądowej :-Czy Pan W.K wie,co go czeka za składanie fałszywych zeznań? - Tak Wysoki Sądzie obiecano mi stanowisko kierownika G.Z.K.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.07.2019, 21:11
Gadu gadu, a w Nieledwi znowu awaria wodociagu. Zastanawia mnie ta obrona wojta. Czy wam ludzie naprawde pasuje jak wyglada nasza gmina przez ostatnie lata? Inne gminy rozwijaja sie, inwestuja, a jak to u nas wyglada? szkoda slow i nerwow. Do osob ktore pisza ze to kompostownik itp. To ja mam pytanie skad zarzuty prokuratorskie? Zaden prokurator nie stawia zarzutow za dzialania zgodne z prawem, tylko gdy widzi zlamanie przepisow prawa. Czy sie myle?
Saber
Saber 22.07.2019, 14:46
A co wam tak nie pasuje wygląd Gminy? Kutera rządził 12 lat i było ok nikt z was nie narzekał , teraz się wszyscy obudzili !
Co do zarzutów prokuratorskich ... to niejaki Tomasz Komenda też miał zarzuty prokuratorskie o zabójstw i przesiedział 18 lata ZA NIEWINNOŚĆ ! Więc jak twierdzisz że jak prokurator stawia zarzuty to ma rację to się dwa razy zastanów.
Maber
Maber 22.07.2019, 19:04
Pan Kutera rządził 16 lat.
Saber
Saber 22.07.2019, 19:14
Wojciech Pokora w Karierze Nikodema Dyzmy powiedzaial " . panem to jestem ja "
Taczka
Taczka 22.07.2019, 15:42
A kto tu mówi Saber, że za Kutery było oki? Czarnota został wójtem aby standardy kultury podnosić i oczekiwaliśmy, że pracowników i prostych nas petenów będzie lepiej traktowało się w urzędzie. No ale jak to czasem bywa, woda sodowa do głowy wali od władzy albo kasy. Za Kutery i Czarnoty w mediach wrzy o "naginaniu pały". Jakbym pracował w takim urzędzie, to ze wstydu dawno zapaść się mogłbym od wstydu. Prokurator uznał, że Wiesiek miał rację, więc czemu pleban i wójt kota ogonem odwracali, że np. zakopywania śmieci nie było, wiary Wieśla słowom nie dawali? Czemu milczy wójt odnośnie podrabiania papierów? Ile takich lewizn było? Naginanie władzy nie leży w interesie gminy, teraz z tego kupa dymu. Niezły wizerunek dla obwodu trzeszczańskiego fundnął Staszek przy udziale plebana, hała jak nic. A może nieprawda?
Saber
Saber 22.07.2019, 19:31
Gdzie ty bylas jak byly wybory na wojta... gmina Treszczany syracila takiego meza stanu :-) za twojego wojtowania w mediach tylko by chwalili gmine i jej mieszkancow no i wojta oczywiscie a inwestycje szlyby w gore jak w Dubaju:-)
Skad chlopie wiesz czyja racje uznal prokurator? Znasz akta sprawy czy wymyslasz swoim rozumkiem scenariusze ? Czemy ty nie poszedles do prokuratury skoro tak duzo wiesz misiu :-) A takiego prostego petenta jak ty to bym z gminy wozkiem wywiozl, bo wstyd wpuszczac fo pokoju :-)
Saber
Saber 22.07.2019, 19:16
O jakim obwodzie trzeszczanskim piszerz ? Obwdy to jednostki terytorialne na Ukrainie i w Rosji. Jestes Ukraincem czy ruskim a moze trolem z Sankt Petrsburga ? Odpowiedz... piszerz caly czas na jednk kopyto ...
Tacy rzadza nasza gmina
Tacy rzadza nasza gmina 22.07.2019, 20:36
" piszerz" i wszystko jasne:)
Saber
Saber 22.07.2019, 20:56
Ze smartfona i w drodze ciężko pisać ;-)
Odpowiedz na pytanie ... Sasza ... czy wszystko jasne
Elo
Elo 22.07.2019, 20:44
Patrzyłeś lub patrzyłaś na swój nick?
Saber
Saber 22.07.2019, 20:56
Oświeć mnie
Taczka
Taczka 22.07.2019, 19:36
Saber, jeślo średnica koła wynosi 1, to jego obwód równa się π, co równe jest odległości przemierzonej przez koło w czasie jednego obrotu.
Obwód – długość krzywej będącej brzegiem danej figury płaskiej. Proponuję spacer krajoznawczy granicami gminy najlepiej przy księżycu chociażby ze Staszkiem pod rękę i pojmiesz może wykładnię
Podobno
Podobno 22.07.2019, 20:47
Taczka podziwiam Twoją wszechstronną wiedzę...takich ludzi potrzeba !!! Może wtedy obyłoby się bez wtop przy rozliczaniu dotacji gminnych.
Borys
Borys 22.07.2019, 21:30
Nie tylko dotacji gminnych, napisałbyś projekt na wodociąg w Nieledwi, może ten by chwycił.
Taczka
Taczka 23.07.2019, 00:41
A czemu by nie? za Stacha i jego poprzednika ten wodociąg to prędzej na skansen urzędasy przerobiliby aniżeli doprowadzili do ładu... Widmo a nie wodociąg od lat, fakt!
Saber
Saber 22.07.2019, 20:03
Taczka,
E=MC2 , gdzie energia = masa x predkosc swiatla do kwadratu.
Teraz wykladnia dla misia: gdyby wszyscy plujacy jadem i sflustrowani przegrani ostatnich wyborow ( masa) zajeli sie czyms pozytecznym np wlasnym biznesem ( predkosc swiatla) to wynikiem tego bedzie energia dla gminy.
Ale wolicie pitolic na necie... to zalosne
Taczka
Taczka 23.07.2019, 00:46
Saber teoria twoja to bzdura, jesteś w błędzie. Brawo za podtrzymywanie Stacha na duchu. Coś kiepsko poszło wam ze zwolnieniem Wieśka -
karma wraca! Nie filozofuj już, nagwadziane z tym zleceniem u plebana, sprawa idzie do sądu. Czekamy na ciąg dalszy tego "gorącego tematu".



Saber
Saber 24.07.2019, 21:54
Ha ha ha. Przeciez twoj Wiesiek juz dawno nie pracuje w Gminie. Wywalili go z roboty na zbity ..... i nikt go nie zatrudni bo nikt nie chce miec w gwiazdy patriot 24tv.
Czekajcie na dalszy ciag goracego tematu tylko sie nie przeczekajcie bo na akazanie bym nie liczyl
Bolo
Bolo 23.07.2019, 01:05
Wiesiek pracy nie ma i nie będzie miał.Nikt w powiecie hrubieszowskim go nie zatrudni,konfidenta nikt nie zechce.
Taczka
Taczka 23.07.2019, 11:26
Bolo zastanów się co wypisujesz, co ty ludzi tu obrażasz na publicznym forum? Prowokujesz? styl twój to dno, świadczy o tobie najwyraźniej, że płytki masz tok rozumowania i wysławiania się przynajmniej w sprawie oskarżonych władz w Trzeszczanach , po tym jak wyszła na jaw lewizna u plebana oraz nakłanianie Wieśka do wycofania zeznań w zamian za przywrócenie do pracy i podwyżkę! Wara teraz od Wieśka! Facet ma jaja jak słoń a ty przy nim maleńki jesteś. Konfidentów jak chcesz to szukaj sobie np. po rodzinie a wprost rzecz ujmując odwal się od Wieśka. Wypisuj sobie w domowym kiblu na ścianie albo na suficie swoje żale a tutaj nie obrażaj nikogo! Wystartuj do mnie jak takiś hojrak?
Bolo
Bolo 23.07.2019, 19:07
Ze ma jaja to wiem,to przez was bez majtek został.Miało być tak pięknie,stołki były rozdane.Czemu nikt nie chce zatrudnić zwierciadło sprawiedliwości?
Wózek
Wózek 23.07.2019, 11:53
Wiesz Pan co Panie Taczka teraz to wyszło trochę tak jakby przygarniał kocioł garnkowi...wnioskuje o więcej kultury z każdej strony.
Taczka
Taczka 23.07.2019, 13:23
Fason zachowajmy Wózek, przychylam się do propozycji, akurat atmosfera gorąca robi się, co nie daje stronie prawa obrażania Wieśka. Proponuję dla odmiany w wolnej chwili zerknąć jak to Janosik w filmie nie cyckał się z dworskimi gnidami. Wiesiek postawił się dygnitarzom w Trzeszczanach. Odnoszę wrażenie, że w bardzo prymitywny sposób zwolniono go z pracy (Kontrowersyjny sposób). Nie podoba mi się to. Jakby nie tacy jak on, to dalej moglibyśmy być pod zaborami albo tkwić po tej radzieckiej stronie, w której nawet jak dochodzi do skażenia radioaktywnego, to władze ukrywają, zaprzeczają tak długo jak się da. Dzięki mediom i takim jak Wiesiek dowiadujemy się prawdy, dlatego uważam, że należyty szacunek trzeba mieć do tych, którzy nadstawiają karku, głośno mówią prawdę. Wójt to osoba publiczna, sekretarz też, ciekawa sprawa z tym oskarżeniem władz w Trzeszczanach. Skoro sowite pensje dostają, to niech liczą się z zainteresowaniem mediów i opinią publiczną lewymi zleceniami np. u plebana. Niezłe jaja wyszły przez to zwolnienie Wieśka na zastępstwie Staszka? I co warto było człowiekowi dokopać wylewając go z roboty? dumni z tego jesteście? Co stało na przeszkodzie aby zastępował Staszka w drugiej kadencji? To, że prawdę mówi? Jak wy teraz tam wyglądacie? Patrzę na zdjęcie w gazecie i czytam cały tekst -tylko pogratulować redaktorowi za publikację sprawy "na czasie". Czekam na ciąg dalszy.
Wózek
Wózek 23.07.2019, 13:58
I widzisz jakie czasy taki bohater. Wiesz co dla mnie jest odwagą? Odwagą byłoby nie dopuszczenie do tej sytuacji. Bo co to za odwaga gdy ktoś mówi skacz to skaczesz? Później zadajesz pytania dlaczego? I mów co chcesz bo masz do tego prawo i ja to szanuje. Ale cywilna odwagą przy otrzymaniu zlecenia które mogłoby być niezgodne z sumieniem czy też co gorsza prawem była by ODMOWA jego wykonania. Wtedy nawet gdyby poniósł konsekwencje to i tak byłby górą. I gdyby tak zrobił, gdyby zadał pytanie po co na co dlaczego...i nawet gdyby to nagrał. To wtedy byłoby to ok. Przeciwstawił się...jest bohaterem. I ręczę Ci że gdyby tak zrobił czyli odmówił byloby to coś wielkiego. Wtedy trzeba było nagrywać i złożyć zawiadomienie. I nikt by mu krzywdy jak mówisz nie zrobił bo zwyczajnie ludzie by na to nie pozwolili. A tak zbyt wiele pytań bez odpowiedzi zbyt wiele niejasności. I zbyt wiele wątpliwości o intencje. Jest tylko jeden wielki bajzel. I jest słowa przeciwko słowom.
Taczka
Taczka 23.07.2019, 15:06
Czy pamiętasz za co wyleciał Gryciak dawno temu? Zeznawał przeciw poprzednikowi Kutery. Za Kutery w urzędzie też pracownicy obawiali się utraty posady za ewentualne puszczenie pary z g... Stach Wieśka załatwił tak jak kiedyś Gryciaka tamten. W tak małym urzędzie nie odmawia się wykonania polecenia wydanego odgórnie, poznaj realia dobrze i genezę zwolnień. Kazali Wieśkowi kopać u plebana, to kopał, a formalności kto ma pilnować? operator koparki czy jego szefostwo w biurze? Od kiedy operator koparki papierologią sie zajmuje? Z choinki spadłeś wózek? A Wacka czego odsunął wójt z sekretariatu i Pawła wsadził na stołek? No i ma co ma, rozgardiasz na maxa
Wózek
Wózek 23.07.2019, 15:29
Myślisz że wszystkiemu winien strach przed utratą pracy? To jak wytłumaczysz taki nagły przypływ odwagi? Po takim czasie wstał rano i pomyślał dzisiaj już się nie boje? Dzisiaj dam rade? Wybacz ja tego nie widzę. Co do reszty Twojej wypowiedzi. Nie wiem co kierowało wójtem dobierając pracowników. Ale wiem jedno jeśli awansowałem na stanowisko kierownicze to naturalne dla mnie jest że dobieram sobie współpracowników. Tak? Bo to ja jestem na świeczniku i to ja odpowiadam za całość? To od tego jaki mam zespół zależy efektywność mojej pracy. Robię rekonesans z kim mogę współpracować a na kogo nie mogę liczyć? Ale to jest moje zdanie.
Wózek
Wózek 23.07.2019, 16:13
Poza tym Panie Taczka mówiąc o strachu co masz na myśli? Czy prowadziłeś kiedyś działalność gospodarczą ? Gdzie zdarza się że być albo nie być firmy zależy od decyzji jednego urzędnika? Czy może zdarzyło Ci się pracować u tz prywaciarza od świtu do późnej nocy bo przecież roboty brakowało a ludzi na twoje miejsce jest masa? Pracować za marne grosze zaznaczam. I zaznaczam nie mam nic do przedstawicieli innych zawodów jak moj tylko wyobraź sobie że są jeszcze inne rodzaje strachu. Demonizujesz trochę osobę wójta coś mi się wydaje. I tak wiem urząd gminy to największy pracodawca ale nie jedyny. Ps uważasz że ewentualny nowy wójt nie poczyniłby zmian personalnych??
Taczka
Taczka 23.07.2019, 17:22
Nie wiem jak nowy wójt ale ja bym Pawła nie wziął do sekretariatu. Zresztą jak Wacek był tam, to aż miło było zwrócić się ze sprawą do urzędu a po zmianie "establiszmentu", czyli elity sprawującej władzę z niesmakiem zwracam wzrok w tamtą stronę. Ogólnie dla przykładu Wacek sympatyczny gość, przynajmniej mi wydawał się urząd bardziej życzliwy chociaż jego szef był nader hałaśliwy ale Wacek spoko gość. Szkoda, że go Paweł wygryzł. No ale to mój taki punkt widzenia elity rządzącej i jej zmian personalnych. Anetka też sympatycznie sprawy nasze załatwiała a ta obecna z poza gminy, to jakaś dla mnie jak "czarna magia", ech ten Staszek i jego pomysły, kto mu doradza? Sam tak z palca wysysa czy ktoś mu do ucha szepcze?
Wózek
Wózek 23.07.2019, 17:47
To ja już nic nie rozumiem. Za tamtego źle za tego źle. To jak ma być dobrze jeśli najlepiej nic nie zmieniać? To czyli za całe zło tej gminy na przestrzeni lat to jej wójtowie? Bo zmieniają albo nie zmieniają? A Ty do jakiego establishmentu należysz? I jak może być dobrze? Czyli najlepiej by wójt był marionetką ale kogo? Powiedz mi jak ma być dobrze jeśli najlepiej zmieniać tylko głowy?
Taczka
Taczka 23.07.2019, 22:41
Ani jeden ani drugi zbytnio autorytetu nie zdołał wypracować. Wpadki zaliczyli w tak banalny sposób (komiczny). Czasem odnoszę wrażenie, że mad gminą ciąży fatum co do obsady stołka wójta. W prasie non stop coś nowego pojawia się, temat goni temat, co to za wizerunek gminy jak wójt jest "pod lupą śledczych" albo gmina ma zabulić 150 tys. zł plus odsetki za to, że nie dopilnowała należycie ekipy do prac interwencyjnych i chłopak z nie żyje? W dawniejszych publikacjach aż roi się od absurdów żywcem zdjętych z samorządu w Trzeszczanach. I tak w kółko od długich lat. I to jeszcze nie koniec, głośno o tych wójtach, coraz głośniej. Czekam cierpliwie aż wreszcie zapanuje ład, bo przy dotychczasowej obsadzie sam widzisz gwarno jest. Chluby gminie nie przynoszą tym, chociażby tym wylaniem z roboty Wieśka. Przyznam, że zdziwiony jestem tym posunięciem Staszka. Strzelił sobie tym możliwe w stopę. No i po co mu to było? Miśka z Pawłem depnęli przez to w niezłe g... I mam mieć uznanie dla Staszka, że sekretarz z księgową mają nieprzyjemności teraz? a jak wygląda wizerunek gminy w regionie przez takie ekscesy? kiedy to się zmieni?
Obserwator
Obserwator 24.07.2019, 06:51
Za dwa czy trzy pokolenia, jeśli dywersyjna grupa osób zrozumie że są jeszcze inni w tej Gminie i mają pełne prawo do podziału dochodu,nie trzeba zbytnio się rozglądać aby to dostrzec chyba że ktoś uparcie widzieć nie chce , ma gotowe wyroki, pisze brednie aby tylko zaistnieć wzbudzić zamieszanie, niepokoje i dawać sukcesywnie tematy mało wiarygodnym gazetom.Ktoś kto jest zainteresowany takim działaniem jakie ce***e jedną z długoletnich działaczek samorządowych której ani jeden z wójtów jak dotychczas nie pasuje a jak pasuje to na bardzo krutko.publicznie mówiącej,, czy coś z tego nękania będzie czy nie będzie, to i tak będziemy nękać, może sam rzuci''. Pozdrawiam Wójta obecnego i ostrzegam ewentualnych nastąpców, znam okoliczne samorządy wiem o nich wiele oglądam nagrania z sesji R.G. po prześledzeniu ostatniej z nich długo dochodziłem do siebie, brak jakiejkolwiek merytoryki, obwinianie innych za swoje niedociągnięcia, bo to przecież Rada jest organem stanowiacym i kontrolującym, trudno wymagać od kogoś że czegoś nie zrobił jeśli nie miał zabezpieczonych środków w budżecie na to działanie a to jest kompetencja R.G. W takiej formie bez względu ktoby nie byl Wójtem to i tak będzie zły, to jest orka na ugorze.
Taczka
Taczka 24.07.2019, 08:57
skoro takiś mądry Obserwator, to sam głosuj i wnóś wnioski jak Pientnowskiego masz tam ciągle na karku. powiesz coś nie tak albo nie po myśli przewodniczącego i wójta, to możesz za parkowanie albo zaśmiecanie mandaciki w całym powiecie dostawać, w sądzie wylądować, eksmisji spodziewać się. Dla przykładu masz seniorów, radnego strażaka... Staszek z Mariuszem na jednym wózku jadą ale coś ostatnio od krawężnika do krawężnika, zakręt koszą. W tak małej gminie głosowanie i wypowiadanie się nie po myśli policjanta na etacie przewodniczącego rady gminy możliwe jest stresujące. Moim zdaniem policjant powinien szlifować krawężniki albo łapać złodzieji a nie rozpraszać energię w polityce czy pchać się w samorząd. I tak się nie wykazał, bo prokurator oskarża władze , do sądu podaje. Mile widziane teraz podanie się do dymisji i jednego i drugiego. Taka moja propozycja!
Obserwator
Obserwator 24.07.2019, 22:12
Był czas że głosowałem zawsze zgodnie z własnym sumieniem i wspólnym interesem, nigdy nie dałem wciągnęć się w układziki w przeciwieństwie do Ciebie jak widzęTaczka.Myślę że jesteś jednym z tych co tak merytorycznie wypowiadali się na ostatniej sesji R.G. Pochodzę z tej Gminy i obserwuję ten cyrk nakręcany przez Was, celebrytę, cudotwórcę i jeszcze pewnie kilka osób. Przejechałem Europę kilkadziesięt razy rozmawiam ze znajomymi, oglądam zmieny znam je nie z telewizji czy z opowieści mam porównanie co było a co się zmienia praktycznie na bieżąco bo średnio co dwa max trzy miesiące przejeżdzam przez teren Gminy i wiem że jest jeszcze sporo do zrobienia ale muszę powiedzieć że są samorządy które mogą Wam pozazdrościć. W przeciwieństwie do tych kilku elokwętnych Radnych R.G.którzy nawet jak zaobserwowałem nie znają bubżetu Gminy który sami przegłosowali. Uważam że sporo jest robione w porównaniu do możliwości finansowych. Słuchałem wypowiedzi Radnych w dyskusji nad raportem o stanie Gminy i wiem że jeżeli ktoś powinien odejść to na pewno nie Przewodniczący R.G. i nie Wójt bo w mojej i wielu innych osób ocenie robią co mogą za pieniądze którymi mogą dysponować. Chciał zaoszczędzić naprawiając przepusty drogowe uzyskanymi z Parafii betonami, pomógł ludziom choć troszkę utwardzić dojazdy do domostw kamieniem z Parafii no to znaleźliście przestępcę, rzucacie kamieniami a czy sami jesteście bez winy. Prawdę piszą że morze za trzy pokolenia coś się zmieni, ogarnijcie się bo wstyd słuchać i czytać
Taczka
Taczka 24.07.2019, 23:37
Ty masz swoje zdanie, ja podtrzymuję swoje. Może w Rumunii albo Bułgarii zazdroszczą Staszkowi ale zazsanawiam się czego konkretnie, raczej dogoniły tamte samorządy miejscowy, zobacz Obserwator co czasem płynie w kranach w Nieledwi (substancja podobna do rdzawej cieczy, mętna jak z przeschniętej sadzawki)... Budźet jest jaki jest i niczego nie zwojuje żaden wójt lecz zlecenie u plebana to lewizna, podobno jedna z kilku. A co by bylp gdyby doszło np. do wypadku wtedy przy pracy, zakopywaniu śmieci? Teoretycznie karetka, policja, prokurator i pytanie zasadnicze o nadzór i kontrolę nad pracownikiem? Instruktaż? zabezpieczenie miejsca pracy? przepisy BHP? Coś tu jest nie tak! Możliwe, że Wiesiek nie był odpowiednio poinstrouwany albo wogóle! Przez plebana???? To jakaś już groteska? Wójt powiedział, jedź, zrób, pleban pokaże !!! Czy aby nie narażono Wieśka np. na doznanie jakiegoś urazu, uszczerbku na zdrowiu, nawet potencjalnie śmierci? Ziemia może się np. obsunąć (teoretycznie), koparka razem z nią, przydusić Wieśkowi rękę albo skręcić kark. No i co wtedy? Lewizna oczywista Inspekcja Pracy na karku, itp. itd. Mieliście nauczkę 13 lat temu i dalej sobie formalności olewacie? ludzi narażacie? Może któryś z czytelników zna inspektora pracy i spyta go o ppinię w tym temacie. Jak na moje oko grzywna albo zawiasy należą się za tą kowbojkę a Staszek po wsi dalej lata i kota ogonem odwraca? Tego zazdrościć mogą inne samorządy? A może tych wron co ***ą na chodnik w Nieledwi przy parku??
Wózek
Wózek 25.07.2019, 08:53
Znowu gdybanie? A gdyby uderzył meteoryt to też by władze gminy odpowiadały? Bo przecież jest obserwatorium ? I nie ostrzegli?
nahaju
nahaju 24.07.2019, 23:48
Powiedz co bierzesz,bo pieprzysz takie erby mały.
Podobno
Podobno 24.07.2019, 11:32
Gdybyś tak sumiennie podszedł do tego jak do lajkowania swoich wpisów to sprawy by nie było a gmina byłaby oazą spokoju i sprawiedliwości.
Podobno
Podobno 24.07.2019, 10:53
Wiedza Twoja przeogromną jest to ja się Ciebie pytam dlaczego do tego dopuściłeś? Czy to tylko czcze gadanie? Czy masz jakieś dowody? A może jakaś osobista wendetta? Jesteś lepiej poinformowany niżeli gminny monitoring
Obserwator
Obserwator 25.07.2019, 06:51
No to teraz pojechałeś Taczka, Wiem kim jesteś, myślałem że stać Cię na więcej ale ocena moja była na wyrost. Sprzedany REAL za psie grosze wina Stacha, wrony w parku winien Stach, robotnik wyszedł pijany na dach winna Gmina myślę że do aneksji Krymu też ręki dołożył Stach zgodnie z twoim rozumowaniem lub jego brakiem. Dobrze Panie Przewodniczący z rossądną częścią Radnych, dobrze Panie Wójcie że cudotwórcę macie poproście sms-em to gotówki Wam przysposobi będziecie mieli na spełnianie kaprysów i chorych zachcianek kilku osób. Władzom życzę powodzenia nie dajci się zwariować zdecydowana większość jest za Wami łącznie ze mną.
ja
ja 23.07.2019, 10:48
bolo i tu sie mylisz slabo jestes poinformowany
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 23.07.2019, 07:17
Mowisz konfidenta hmm. Coz za myslenie coz za "uczciwosc"nazywac czlowieka ktory powiedzial prawde konfidentem. Kim ty czlowieku jestes?!!
Elo
Elo 23.07.2019, 11:31
A co oznacza wg Ciebie słowo konfident? Mieszkańcu synonimów jego jest wiele. Skąd wiesz co Bolo miał akurat na myśli?
Podobno...Ruskie nas uprzedzili. John Rambo
Podobno...Ruskie nas uprzedzili. John Rambo 22.07.2019, 16:18
No patrz. Prosty człowiek miał podnosić standardy w gminie? Jakie piękne słowa. I to mówi ktoś kto prostotę tego człowieka wyśmiewa? Problem wójta zaczął się już w momencie gdy ośmielił się mieć inny punkt widzenia bo może i poprzedni wójt odszedł ale tylko on. Ośmielił się podjąć mało popularne decyzje które źle odebrano w niektórych kręgach. Czyż nie? Pokazał że może mieć inne zdanie i nie musi być figurantem. I oczywiście popełnil błędy pierwszoroczniaka. I można go lubić lub nie ale przynajmniej coś próbuje robić. Nie siedzi i nie gdyba o złym losie, o taczkach referendach a już napewno nie pisze podstaw podziału władzy na nowo.
Wózek
Wózek 22.07.2019, 15:53
No ile było? Gdybasz czy wiesz?
Taczka
Taczka 22.07.2019, 16:25
Jak chcesz wiedzieć Wózek w czym materia oraz detale wyśledzić, to zasięgnij języka u Miśki. Źródło informacji lepsze od CNN. Ona w firmie lepiej poinformowana od Urbana za PRL-u. No i prawa ręka Stacha, attachè na schwał. najcenniejszy stopień dyplomatyczny personelu dyplomatycznego w jego gabinecie. Tylko takie teraz nominować do pracy w innych misjach dyplomatycznych np. jako specjalistkę z różnych dziedzin urzędowo-parafialnych albo attachè ds. podwyżek płac.
Stanowisko attaché w organizacji administracji rządowej może wiązać się z dostępem do informacji niejawnych, stanowiących tajemnicę.

Zobacz i sprawdź u źródła.

Pozdrowienia dla Miśki
Saber
Saber 22.07.2019, 19:43
Nie pytacie Taczki bo on nic nie wie a jak sie zapedzi go w kozi rog merytoryka to ucieka i kaze pytac Miske. Zenada ale jak sie uzewnetrzni w sieci to "taczka " urosnie mu o 2 cm. i bedzie bunga bunga wchalupie:-)
Wózek
Wózek 22.07.2019, 16:49
I pamiętaj że wg prawa posiadanie wszelkiego rodzaju informacji mogących świadczyć o popełnieniu przestępstwa przez osoby trzecie i nie udzielenie ich odpowiednim służbom też nosi znamiona czynu zabronionego i podlega karze. Tak samo jak odpowiedzialnością karną obarczone jest wszelkiego rodzaju działanie godzące w dobre imię innych osób. Ale nie martw się chociaż w necie jesteś bohaterem domu.
Taczka
Taczka 22.07.2019, 17:53
Postawiłem tobie wózek lajka za znajomość podstaw prawa. Skoro tak się ma litera prawa, to powiedz mi czemu Pietnowski nie doniosł tam gdzie trzeba zanim Wiesiek to zrobił? Czyżby Mariusz o tych lewiznach zielonego pojęcia nie miał? A może z powodu podarowania przewodniczącemu rady gminy zapłaty podatku cicho sza miało się siedzieć? Policjant na wsi sławny, to i obeznany powinien być w tym co się porabia za publiczne pieniądze i co i gdzie kopie koparka i czy zgodnie z prawem czy na lewo. W każdym bądź razie pozdrawiam Mariuszka i literę prawa
Wózek
Wózek 22.07.2019, 18:06
Widzisz i w tym się różnimy. Nie będę stawiał tak daleko idących tez i osądów. Szczególnie że na takie trzeba mieć nie tylko wiedzę ale i dowody. Ale jest na to sposób...zapytaj
Wózek
Wózek 22.07.2019, 16:39
No i jeszcze jej się oberwało. Niezdrową ta Twoja fascynacja. Może zerknij na swój podwórek? Co by za wczasu smrodek zneutralizować?
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 22.07.2019, 15:01
O ile sobie przypominam to za Kutery zrobiono wyremontowano kilkanscie obiektow, wybudowano wodociag w Bogucicach. Stadion w Nieledwi itd. Obecna wladza czym sie moze pochwalic?
Saber
Saber 22.07.2019, 15:17
Obecna władza też wyremontowała kilkanaście obiektów, wyremontowała wiele kilometrów dróg gminnych [ nie mylić z powiatowymi ] + wąwozy lessowe. A co najważniejsze spłaciła długi Kutery za wodociąg w Bogucicach, który chyba nie był zbyt trafioną inwestycją bo ilość odbiorców maleje.
Litosci
Litosci 22.07.2019, 16:50
Bajki opowiadaj glupszym od siebie Saber
Dociekliwy
Dociekliwy 23.07.2019, 21:07
Wodociąg w Bogucicach nie zarabia nawet sam na siebie ot i taka to trafiona inwestycja. Stadion w Nieledw za takie pieniądze no faktycznie trafiona inwestycja tak jak park ze stawem , pogratulować
Miaszkaniec
Miaszkaniec 24.07.2019, 07:39
Tak wiem ty bys zrobil za czapke gruszek haha i wygladaloby pieknie. Czlowieku pojedz w inne rejony Polski lub za granice i zobacz jak na wsi wyglada stadion jak wygladaja parki zabytkowe. Jak sie dba o lokalny sport wtedy przejrzysz na oczy. Obecnie nasza gmina cofa sie mentalnie i infrastrukturalnie do czasow komuny, a twoj wpis tylko to potwierdza.
Saber
Saber 22.07.2019, 17:06
To nie bajki tylko fakty, po co budowac wodociag w Bogucicach gdzi zabudowa jest rozproszona i trzeba klssc rury w polu. W Nieledwi jest dom przy domu
???
??? 22.07.2019, 17:05
??? Źle bo mówi prawdę? A kto to zrobił? Ty?
Saber
Saber 21.07.2019, 21:04
Moze jakby ktos w gminie porzadnie napisal projekt to bylaby nowa instalacja wodociagowa w Nieledwi, a tak jesy to co jest. Ale uwazam ze wam w Nieledwi nie potrzeba wodociagu i kanalizacji. Bez tego swietnie sobie radzicie.
Maber
Maber 21.07.2019, 21:14
Radni z Nieledwi nie potrzebują wodociągu oni się wstrzymali lub wcale nie byli podczas głosowania.hehe
Saber
Saber 22.07.2019, 14:49
Nie było żadnego głosowania przez Radnych nad wodociągiem bo to nie ich sprawa.Kasa na wodociąg była zabezpieczona w budżecie gminy.
Fakt
Fakt 23.07.2019, 21:38
Seber oglądnij ostatnią sesję głosowanie było sam nie wieżyłem ale tylko jedna Radna z Nieledwi była za a inteligentny Radny się wstrzymał, reszty Radnych z Nieledwi nie było obecnych w czasie głosowania, pomimo zapowiedzi że temat bądzie poruszany. Wstyd że o sprawy Nieledwi lepiej dbaję inni Radni z innych miejscowości bo to dzięki ich głosom pomysł dotyczący wodociągu w Nieledwi został zaakceptowany.Sprawdziłem też Twoje twierdzenie o tym że kasa na wodociąg była zabezpieczona, prześledziłem cały budżet Gminy Trzeszczany i nigdzie takich środków nie znalazłem bo jak pamiętam z zebrania wiejskiego to chodzi o ponad 3 miliony.Jeśli się mylę to napisz gdzie w budżecie Gminy Trzeszczany taką informację znalazłeś.
realista
realista 21.07.2019, 20:57
no własnie! czy ktoś wie ile wójt ma zadłużenia za wodę w zakładzie REAL?
Bury
Bury 22.07.2019, 14:47
Wiem 100 000 000 PLN
Bury
Bury 22.07.2019, 14:54
Łyknąłeś realista ;-)
realista
realista 22.07.2019, 15:35
nie musze łykac ja to wiem
Bury
Bury 22.07.2019, 19:12
Wiesz ze 100 000 000 ? Skad to wiesz , pewnie Ksiezuk powiedzial :-)
Wiem
Wiem 23.07.2019, 06:56
Pewnie tak, bo to GZK kupuje wode od REALA a nie Gmina, więc jeśli ktoś jest winien za wodę i ścieki to nie Wójt. echo nie zachwycaj się plotkami śledź źrodła pewne, pan E nie mógł udzielić takiej informacji bo jest ona nie prawdziwa i stanowi tajemnicę handlową
heh
heh 23.07.2019, 17:35
Mowisz ze GZK kupuje wode od REAL a nie gmina to dlaczego jak ktos zalega za wode i ścieki czy odpady to pod upomnieniem podpisuje sie wojt???
Lech
Lech 23.07.2019, 21:12
Ogarnij się woda i ścieki są to zobowiązania Zakladu Komunalnego a śmieci faktycznie Gminy, nie opowiadaj głupot.
echo
echo 22.07.2019, 19:17
Zimno,kierownik Reala pan E.
Ahoj
Ahoj 21.07.2019, 01:25
Pewno czeski krecik się podkopał na zlecenie wójta stąd ta awaria
KK.
KK. 21.07.2019, 08:30
Heh, wystarczy wyrok w zawieszeniu i posadka bye,bye, może wtedy inny wójt weźmie się za wodociąg bo na tego nie ma co liczyć, Nieledew to nie jego wyborcy oprócz kilkunastu osób. Sam Real płaci więcej podatku niż reszta gminy a miejscowość nic z tego nie ma.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 23.07.2019, 21:53
W Nieledwi też wygrał, a Nieledew w ostatniej kadencji 2014-2018 otrzymała najwięcej pieniędzy w postaci inwestycji w porównaniu do czterech poprzednich kadencji. Jeśli piszesz to pisz prawdę opartą na faktach a nie plotkach.
Smiech
Smiech 24.07.2019, 12:17
Wymien te inwestycje...
Podobno
Podobno 23.07.2019, 22:01
Nie wiesz Sprawiedliwy że im bardziej się krzyczy tym prawda jest prawdziwsza i najprawdziwsza? Poza tym kto to sprawdzi? Jednostki.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 24.07.2019, 06:57
No to prawdę piszą że chodzi tylko o to aby zdeptać i opluć człowieka, bez względu co zrobi to i tak będzie przekreślone bo tutaj chodzi o hejt a nie prawdę
ot
ot 24.07.2019, 07:42
a coz on takiego robi oprócz walki w sądach bo tylko o tym glośno
cz
cz 21.07.2019, 09:56
Dla przypomnienia: Stanisław Czarnota 1 090 (59,17%)
Henryk Wojciech Świst

752 (40,83%) głosy znikąd się nie wzięły.
Taczka
Taczka 21.07.2019, 16:18
no i jak teraz wyborcom w oczy można patrzeć skoro prokurator dopatrzył się nieprawidłowości u wójta? Nie jest przypadek odosobniony. Ciekawe czemu Staszek panicznie lęka się Śwista? Czyżby czuł się zagrożony utratą posady i przesiadką na fotel traktora? Co to ciągnik kole w zadek? Jak wykonujesz wójcie zlecenia u plebana, to rób to oficjalnie a nie po cichaczu, bo teraz przez was nawet biskup ma przechlapane. Naważyliście piwa, to i pijcie sami. Na zdrowie!
Kostek?
Kostek? 22.07.2019, 11:07
Może i patrzy. Tak piszesz byle co. Co mają zarzuty prokuratorskie do winy człowieka? O ile mi wiadomo to tu Sądy rozstrzygają o winie. Nie ty bratku. Nie prokurator. Tylko SĄD.
Taczka
Taczka 22.07.2019, 12:50
do kostka: powiedz to biskupowi albo plebanowi, tłumacz się tłumacz, albo cały kontener miodu sędziemu zawieź i jemu posłódź, to i ułaskawi wójta może na ładne oczy bez rozprawy. Wciskajcie kit ale nie mi. Urzędnik uczestniczył w lewym zleceniu u plebana, dokumenty podrabiano, no i mówicie, że to nieprawda z zakopywaniem na plebanii i innych takich kowbojkach? Baju baju będziemy w raju !!
Borys
Borys 22.07.2019, 15:02
Sędzia nie ułaskawi nikogo, prawo łaski ma Prezydent ;-)
Dużo Taczka piszesz i niby tak mądrze, bo wiesz najlepiej i bije od ciebie niby mądrość życiowa... ale widać że nie jesteś "skomplikowany" i łykniesz każdą tanią sensacje a resztę dopowiesz i będziesz skakał z radości. A przy okazji powiedz - bo wiesz najlepiej - Amerykanie wylądowali na księżycu czy to ściema ?
Taczka
Taczka 22.07.2019, 16:59
Spytaj Borys Twardowskiego o księżyc, a co do prawa łaski to jeszcze tego brakowało, żeby miód z Trzeszczan do Belwederu wożono... Skup się lepiej na wątku głównym, czyli lewiznach do których nawiązuje prokurator a Stachu głosi po wsi, że go sędzia w orła locie ułaskawi. Powodzenia
Kostek???
Kostek??? 22.07.2019, 13:18
Jak tak dużo wiesz kostuszku to może sam mu powiedz? Zarzut jest chyba nie o śmieci , podrobienie dokumentów itp. tylko o przekroczenie uprawnień. I nie złość się tak
sąsiad
sąsiad 20.07.2019, 09:04
Ale sensacja, w mojej okolicy na 6 parafii 4 zakopuje albo wypala śmieci na cmentarzu. A jedna z nich realizuje projekt czyste powietrze - śmiać się czy płakać. No cóż piąte nie zabijaj.
on
on 20.07.2019, 02:04
Co za bajzel ??? Czy już naprawdę po władze pchają się tylko dorobkiewicze a inne instytucje są ślepe na poczynania tych co u koryta ? Naprawdę nie ma na to żadnej kontroli? Wyciągając wnioski z tego co było w Strzyżowie to widzę że żadna z instytucji państwa nie działa tak jak powinna. Kpicie sobie z ludzi w sposób jawny.
Kornik
Kornik 20.07.2019, 13:37
Kompostownik na równi śmieciami ze Strzyżowa,śmiechu warte.W tej gminie sami ekolodzy mieszkają?
ON
ON 20.07.2019, 19:56
kompostownik ? co ty piepszysz bo chyba tam nie zakopywali tylko materiału organicznego !!! Mylisz skale
Kornik
Kornik 20.07.2019, 20:03
Zakłamane dupki to wy pieprzycie,prawda zwycięży.Znając życie to napiszą na ostatniej stronie małymi literami.
Taczka
Taczka 18.07.2019, 17:41
Wójt podobno podaje do sądu ludzi , którzy mu nie wygodni. A może tak wyszykować dla niego samego taczkę albo referendum? wcześniejsze wybory? Postawi ktoś lajka, kto jest za?
Borys
Borys 22.07.2019, 15:07
A co nie może podać do sądu jak ktoś naruszy prawo ? jemu nie wolno ?
ja
ja 22.07.2019, 15:32
ależ wolno tylko za czyje pieniądze gminne pieniądze w sądy pcha i sie dziwicie ze nie ma kasy na inwestycje
Podobno
Podobno 19.07.2019, 10:16
Podobno? Podobno to Amerykanie na księżycu byli. Info z pudełka czy sprawdzone?
Taczka
Taczka 19.07.2019, 15:20
do podobnego: coś widzę kiepsko jesteś poinformowany, słabo znasz kuluary gabinetu... pod latarnią ponoć najciemniej, dowiesz się w swoim czasie bratku o ile jwsteś zainteresowany wybrykami Staszka, pozdrawiam
Lolo
Lolo 19.07.2019, 21:48
Czyżbyś oznajmiał Taczka że niebawem będzemy świadkami kolejnych cudów, twórczy i zapracowany jest ten Wasz znajomy cudotwórca. KASZPIROWSKI jak stój i patrz.
Podobno
Podobno 19.07.2019, 15:57
Widocznie jak pozywa to musi być ku temu powód? I czytając część komentarzy to wcale się nie dziwię. Bo nawet wolność słowa ma swoje granice nie mówiąc już o dobrym smaku.
on
on 20.07.2019, 01:57
Dowolność i wolność władzy też ma swoje granice i niektórym nerwy puszczają!!!
Ciekawe
Ciekawe 19.07.2019, 17:34
Podobno jedynej słusznej władzy rządy miłościwie panującego nam wójta przestały się podobać, co to oznacza zobaczymy.
Podobno
Podobno 19.07.2019, 19:06
W tej gminie nawet Święty byłby złym wójtem gdyby kontemplując przypadkiem wszedł do czyjegoś ogródka. Albo ośmielił się mieć inny punkt widzenia. I jak już ktoś napisał musi minąć wiele wiosen by to się zmieniło.
do Taczki
do Taczki 19.07.2019, 18:08
Mamy demokracje ,to mieszkańcy wybierają wójta.
Taczka
Taczka 19.07.2019, 20:57
Jesteś pewny bratku, że w gminie istnieje prawdziwa demokracja ? A po drugie poprzednik Staszka został zdetronizowany, bo lud nadaje i odbiera władzę, którą jak słusznie zauważyłeś sam nadaje o ile nie jest ukontentowany. A Staszka czeka możliwie los jego poprzednika, nastroje społeczne są niespokojne. Wrzy jak w ulu. A co do demokracji, to raczej farta Staszek miał, bo mu plebani z ambony przed wyborami głosu użyczali do parafian, tak oto serca zostały im zjednane, haaa
Obserwator
Obserwator 19.07.2019, 22:17
Wrze wrze, szczególnie w niektórych kręgach, tych co demokratycznie wybrany Wójt im się nie podoba(za mało daje, skąmpa zaraza) i postęmpują zgodnie z hasłem jednej z zasłużonych działaczek ,, czy z tego nękania coś będzie czy nic nie będzie , będziemy nękać może sam rzuci''. A normalni ludzie mają tego dość i coraz głośniej zadają pytania do czego jeszcze się posuną Ci którym Wójt przykrącił dochodowe niegdyś nierozliczane kurki gotówki samorządowej, czy w ich pojęciu istnieje granica człowieczeństwa której po prostu się nie przekrocza.
Taczka
Taczka 20.07.2019, 00:18
Do obserwatora: ty to jesteś widzę z ramienia Staszka i wiesz tyle co zjesz? Coś kiepsko rozglądasz się po gminie , okolicy. No cóż na orła i sokoła mi nie wyglądasz ale czuję, że coś ci na sercu leży i masz jakiś żal do tych, którzy Staszkowi nie chcą tańcować tak jak się do nich klaska z gabinetu (a może nawet mlaska)
Obserwator
Obserwator 20.07.2019, 06:08
Czy to orzeł czy też sokół zły to ptak który kale własne gniazdo. Czy klaska czy też mlaska ale ludzi traktuje po ludzku w przeciwieństwie do jego kontrkandydatów i oponentów wyborczych, twierdzę bo sam tego doświadczyłem.A swoją drogą dochodowym interesem musi być to cudotwórstwo by stać bylo na opłacenie celebryty Rudkowskiego i Patriot 24TV?.
Podobno
Podobno 19.07.2019, 21:36
Masz rację ludzie wybierają i całe szczęście że demokratyczna większość. I dziękować jeszcze za to że ta większość ma swój rozum. Że nie daje się omamić na trzy dni przed wyborami rewelacjom takim jak ta. A i osądzanie ludzi przed wyrokiem sądu jest tak samo sensowne jak wspominanie zeszłorocznej zimy. Wrze jak w ulu? Chyba tylko tu. Pozdrawiam
Miotłęimaniewładzę
Miotłęimaniewładzę 17.07.2019, 10:06
I to mają być władze gminy i kościoła?? Śmiechu warte !
Święty.
Święty. 18.07.2019, 06:06
Mówią ludzie że działał tam cudotwórca z Tomaszowa i jest kolejny cud. Rozwija się nieźle mu idzie.
juzyk
juzyk 16.07.2019, 21:48
Bo zakopywać śmieci to trza si bylo uczyć od najlepszych!
Lesio bibliotekarz
Lesio bibliotekarz 17.07.2019, 19:36
hahahah Juzik powinien ich na szkolenie brać. Pewnie sie dorobił na tym i sie wymigał . To sie nazywa władza hahaha
Szczęśliwy
Szczęśliwy 16.07.2019, 21:20
Bardzo dobrze tam jeszcze w tej gminie 3 pokolenia muszą wyginąc by nastała tam nie zależna gmina gówno tam jest i gówno będzie jeszcze 100 rat
strażak sam
strażak sam 16.07.2019, 18:51
remize strażacką remontuje w Nieledwi ale nie dla strażakow hahaha
Borys
Borys 17.07.2019, 19:04
Pewnie dla Elvisa i Penny :-)
heh
heh 22.07.2019, 18:52
nie!!! dla pani J.T.
P
P 22.07.2019, 19:13
To się jeszcze zobaczy ha ha.
strongmen
strongmen 16.07.2019, 16:51
a pani Justyna wygrała wojnę z tymi panami inaczej przedszkola też by nie było jak klubu sportowego
Sebx
Sebx 20.07.2019, 00:27
Widocznie pani Justynie bardziej zależało. Bo o klubie szybko zapomniano. Tak wiem to przez bezduszne władze gminy. 🤔
Bill
Bill 17.07.2019, 19:23
Ciekawe jakiej broni uzyla Pani Justyna w tej wojnie ?
To byla pewnie jakas wunderwaffe...
Rodzic.
Rodzic. 18.07.2019, 06:48
Byłam na zebraniu, użyta broń nazywa się Uchwałą Rady Gminy Trzszczany. Gwardia przyboczna Pani Justyny sama ją przyniosła a jeden z gwardzistów odczytał jej treść w czasie zebrania. Wiem jedno że sami przynieśli dowód swojej winy i nieuzasadnionych roszczeń, kolejny raz wymyślona intryga zniszczyła intryganta a Pan Wójt podejmując decyzje zgodne z Uchwałą Rady Gminy wyszedł z tego zamieszania kolejny raz niewinny. Ale czytając komentarze myślę że cokolwiek bym nie napisała to i tak będzie oplute, bo tutaj nie chodzi o prawdę lecz o bezwzględny hejt.
Tez rodzic
Tez rodzic 18.07.2019, 17:13
Czy to ten sam rodzic pisze co pisal komentarze na KT o nauczycielach z Nieledwi. Nick chyba ten sam? Co do tresci uchwaly i dowodow. Najgorzej jak ktos slucha i nie potrafi zrozumiec merytoryki. Wystarczy zajrzec w terminy podane w uchwale i wszystko bedzie jasne. Poza tym ten co pisze tutaj, niestety ale nie byl sadze na zebraniu.
sm
sm 19.07.2019, 11:18
Nie.to nie ten rodzic.To pewnie nie doiszka Pani nauczycielka haha.
J.K.
J.K. 18.07.2019, 16:50
Bardzo proszę nie wypowiadać się o mnie beze mnie. Tam nie było niczyjej winy od samego początku, nie spekulujcie o winie. Nie Ty jesteś "Rodzicu" od orzekania winy.
Pozdrawiam
Justyna K.

Pozostałe