Gm. Susiec: Kranówka z bakteriami. Trzeba ją gotować

  • 12.07.2019, 15:06
  • ak
Gm. Susiec: Kranówka z bakteriami. Trzeba ją gotować Fot. pixabay.com
W sieci zaopatrującej w wodę mieszkańców kilku wiosek w gminie Susiec stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Dlatego inspektor sanitarny wydał komunikat z ostrzeżeniem.

Problem dotyczy Suśca, Oseredka i Rybnicy, ale także Grabowicy, Majdanu Sopockiego Pierwszego i Drugiego oraz Nowin.

Sanepid nie zakazał używania wody do celów spożywczych, a jedynie wprowadził ograniczenia. Mieszkańcy nie mogą spożywać kranówki surowej. Nic jednak nie powinno się im stać, jeśli ją zagotują. I tylko takiej wody można używać do mycia zębów, czy płukania owoców albo warzyw oraz przygotowywania posiłków.

Bez ograniczeń woda może być wykorzystywana do prania, spłukiwania toalet czy porządków.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie bakterie coli wykryto również w gminie Lubycza Królewska. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karo
Karo 13.07.2019, 14:29
I jak to ufać wodzie z kranu? Jak tyle się słłyszy o bakteriach i zanieczyszczeniach? Lepiej już iść do sklepu i kupić butelkę cisowianki, I się nie truć.

Pozostałe