Brudna Łabuńka: Zielony kisiel zamiast wody

  • 09.07.2019, 07:42
  • Bogdan Nowak
Brudna Łabuńka: Zielony kisiel zamiast wody Fot. Bogdan Nowak Łabuńka. Widok z mostu przy ul. Okrzei.
– Dopiero rozpoczął się sezon turystyczny, a Łabuńka już stała się zupą, zieloną breją. Jej brzegi zarosły zielskiem, wysoką trawą. W wodzie i chaszczach tkwią śmiecie – zaalarmował "Kronikę Tygodnia", mieszkaniec bloku przy ul. Oboźnej w Zamościu.

Zdaniem tego mężczyzny najgorzej to wygląda na odcinku Łabuńki pomiędzy ulicami Sadową i Okrzei. – Ostatnie upały sprzyjały rozwojowi glonów i roślin, którymi rzeka zarosła. Ale instytucja zarządzająca zamojską Łabuńką powinna o tym wiedzieć. Nic jednak z tym nie robią – dziwi się mieszkaniec os. Orzeszkowej i Reymonta w Zamościu. I dodaje: – Nie tylko rzeka na naszym osiedlu wygląda w taki sposób. Za mostem przy ul. Okrzei oraz w innych częściach miasta także potrzebne jest oczyszczenie koryta.

Brudna, zarośnięta rzeka to marna wizytówka miasta. Nic dziwnego, że mieszkańcy Zamościa są tym zaniepokojeni. Z wielu powodów. Przy Łabuńce funkcjonują bulwary, które są popularnym spacerniakiem. Obok są także boiska i tereny rekreacyjne.

 

Będą oszczędności, będą roboty

 – Nie chodzi tylko o wygląd. Na tym zielsku w Łabuńce zatrzymują się nieczystości, nawet padlina, wszystko. A przecież rzeka powinna być czysta, reprezentacyjna! Jej konserwacja powinna się odbywać kilka razy do roku. A już na pewno zawsze, gdy jest taka potrzeba –  denerwuje się nasz czytelnik. 

Jerzy Nizioł, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu, także jest zaniepokojony obecnym stanem, bo rzeka przepływa przez osiedla wchodzące w skład SM.

 – Mamy sygnały w tej sprawie głównie od mieszkańców bloków znajdujących się w sąsiedztwie Łabuńki. Jednak możemy zrobić tylko tyle, że odsyłamy te osoby do zarządcy, czyli "Wód Polskich". Dzisiaj będziemy w tej sprawie rozmawiać z zarządem osiedla Orzeszkowej i Reymonta – tłumaczy prezes Jerzy Nizioł (4 lipca).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe