Hrubieszów: Zbiórka książek w bibliotece. Zawiozą je do Nowowołyńska

  • 08.07.2019, 08:00
  • ak
Hrubieszów: Zbiórka książek w bibliotece. Zawiozą je do Nowowołyńska Fot. pixabay.com
Polską klasykę, ale też książki dla dzieci, wydawnictwa współczesnej polskiej literatury i przewodniki po polskich miastach - na takie książki czeka Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie. To, co podczas zbiórki uda się zebrać, zostanie zawiezione do książnicy w ukraińskim Nowowołyńsku.

Akcja już ruszyła, potrwa do końca lipca. Książki, które hrubieszowianie już przeczytali i którymi chcieliby się podzielić z Polakami żyjącymi na Ukrainie można przynosić do MBP w Hrubieszowie w godzinach jej pracy. 

"Zachęcamy do przejrzenia domowych biblioteczek, być może znajdą się w nich książki wydane w ciągu kilku ostatnich lat, w dobrym stanie, które można ofiarować partnerskiej bibliotece i wzbogacić jej zbiory" - apelują organizatorzy zbiórki.

Biblioteka w Nowowołyńsku zamierza stworzyć specjalny dział polskiej literatury.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe