Dołhobyczów: Chciał płacić w Polsce podróbkami? Zabrali Ukraińcowi dolary

  • 05.07.2019, 08:06
  • ak
Dołhobyczów: Chciał płacić w Polsce podróbkami? Zabrali Ukraińcowi dolary Fot. NOSG
Aby wjechać do naszego kraju, musiał mieć gotówkę na pokrycie kosztów utrzymania w Polsce. I miał. Tyle, że dolarami, z którymi Ukrainiec przekraczał granicę w Dołhobyczowie, płacić by się nie dało. Bo były fałszywe.

39-letni cudzoziemiec wjeżdżał na terytorium RP w czwartek (4 lipca) rano. Podczas odprawy przedstawił funkcjonariuszowi straży granicznej dolary, które miały wystarczyć na utrzymanie się w Polsce przez jakiś czas. Szybko okazało się, że banknoty były podrobione. Nie miały żadnych standardowych zabezpieczeń.

– Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodaje, że była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy z falsyfikatami. Od początku roku strażnicy z naszego województwa odkryli już ponad 350 fałszerstw różnych dokumentów. Najczęściej dotyczyło to oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy, paszportów, wiz, dowodów rejestracyjnych, polis ubezpieczeniowych, zezwoleń na pobyt czy prawa jazdy.

CZYTAJ TAKŻE: DOLARY? ZNALAZŁEM NA DRODZE

CZYTAJ TAKŻE: UKRAIŃCY JEŻDŻĄ DO POLSKI Z FAŁSZYWYMI PIENIĘDZMI

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe