Hrubieszów: Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

  • 03.07.2019, 14:00
  • Źródło: KPP Hrubieszów
Hrubieszów: Z przedszkolakami o bezpieczeństwie Fot. KPP Hrubieszów
We wtorek, 2 lipca policjanci spotkali się z przedszkolakami i ich wychowawcami z Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ulicy Gródeckiej w Hrubieszowie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Dzieci uważnie słuchały oraz zadawały wiele ciekawych pytań.

Pogadanka odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Omówiono w szczególności niebezpieczne dla dzieci sytuacje takie jak: przechodzenie przez jezdnię, poruszanie się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Przypomniano jak bezpiecznie poruszać się rowerem po chodniku i po ulicy, a także jak ważny jest kask podczas jazdy jednośladem. Wszystko po to by najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

W myśl akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” omówiono jak należy zachować się podczas letniego wypoczynku nad wodą, gdyż korzystanie z dzikich kąpielisk i niestrzeżonych plaż niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo. Przestrzeżono również najmłodszych przed kontaktami z osobami nieznajomymi.

Źródło: KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe