Wpadka za wpadką. Ośmiu piratów drogowych bez prawa jazdy

  • 24.06.2019, 12:30
  • ak
Wpadka za wpadką. Ośmiu piratów drogowych bez prawa jazdy Fot. policja.pl
Przepisy swoje, a oni swoje. Niektórzy kierowcy za nic mają ograniczenia i chyba niespecjalnie przejmują się konsekwencjami za przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Ale tylko do czasu, gdy zatrzyma ich drogówka. Tak było w ostatni weekend, gdy zamojscy policjanci zatrzymali aż ośmiu piratów drogowych i każdemu z nich zatrzymali prawo jazdy.

Rekordzistą w tym gronie był 21-latek z gminy Szczebrzeszyn. Młody kierowca został w sobotę (22 czerwca) zatrzymany w Kątach I. Jechał fordem przez wieś z prędkością 120 km/h. Niewiele wolniej mknął w piątek (21 czerwca) przez Kosobudy 31-latek z Puław. Na liczniku mercedesa miał 113 km/h. 

Trzej kolejni amatorzy szybkiej jazdy zapisali się w policyjnych statystykach prędkością 110 km/h. Tak szybko przez Wólkę Łabuńską jechał mercedesem 22-latek z gminy Grabowiec, przez Michalów audi 29-latek z gminy Radecznica, a przez Górę Grabowiec hyundaiem 25-latek z gminy Łabunie.

W Komarowie-Osadzie został zatrzymany 30-latek z Lublina i 27-latek z gm. Stary Zamość, a w Sitańcu 25-latek z Zamościa. Każdy z nich dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o ponad 50 km/h.

Wszyscy piraci drogowej dostali mandaty i punkty karne, a policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania.

Policja kolejny raz ponawia apele o rozsądek za kierownicą. I przypomina, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, również tych śmiertelnych.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe