Altanka z niespodzianką. Była skrytką na "lewe" papierosy

  • 19.06.2019, 13:16
  • ak
Altanka z niespodzianką. Była skrytką na "lewe" papierosy Fot. NOSG
Jak można wykorzystać letniskowy domek? Można w nim spędzać weekendy albo wakacje, ale można też... zrobić z niego magazyn na kontrabandę. Tak właśnie uczynili dwaj mężczyźni zatrzymani przez straż graniczną w powiecie hrubieszowskim.

Pogranicznicy znaleźli skrytkę w zeszły czwartek (13 czerwca). 

– Weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu hrubieszowskiego. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania altanki oraz pojazdu znajdującego się na jej terenie – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Pod przerobioną podłogą w domku funkcjonariusze znaleźli 13,5 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości blisko 190 tys. zł. Kolejne porcje nielegalnego towaru odkryli w samochodzie. Wyjęli z niego 4,5 tys. paczek papierosów.

– Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego w tym przypadku nielegalnego towaru to ponad 250 tys. zł. Do sprawy zostało zatrzymanych dwóch mieszkańców woj. lubelskiego, którzy poniosą teraz odpowiedzialność karną z tytułu popełnionego przestępstwa skarbowego – podsumowuje Sienicki.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe