Gm. Werbkowice: Żeby wakacje były bezpieczne. Policjanci u uczniów w Honiatyczach

  • 20.06.2019, 16:18
  • Żródło: KPP Hrubieszów
Gm. Werbkowice: Żeby wakacje były bezpieczne. Policjanci u uczniów w Honiatyczach Fot. KPP Hrubieszów
W poniedziałek (17 czerwca), na kilka dni przed początkiem wakacji odbyło się spotkanie hrubieszowskich policjantów z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Honiatyczach . Zebrani uważnie słuchali pogadanki oraz zadawali wiele ciekawych pytań.

Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Policjanci omówili w szczególności niebezpieczne dla dzieci sytuacje takie jak: przechodzenie przez jezdnię, poruszanie się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza. Przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się rowerem po chodniku i po ulicy, a także jak ważny jest kask podczas jazdy. Wszystko po to by najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

Funkcjonariusze omówili praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po przejściach dla pieszych. W myśl akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Policjanci mówili jak trzeba zachować się nad wodą, gdyż korzystanie z dzikich kąpielisk i niestrzeżonych plaż niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo. Dzieci chętnie słuchały rad oraz same dzieliły się swoimi cennymi spostrzeżeniami.

Źródło: KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe