Dawid walczy z nowotworem mózgu. Pomóżcie chłopcu i jego rodzicom

  • 08.06.2019, 05:30
  • ak
Dawid walczy z nowotworem mózgu. Pomóżcie chłopcu i jego rodzicom
Walka o zdrowie i życie Dawida Pawluczuka trwa. Mały chłopczyk z Zamościa, u którego kilka miesięcy temu zdiagnozowano nowotwór mózgu przechodzi kolejne etapy w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jego rodzice, by zająć się synkiem, nie mają szans na pracę zawodową, żyją z zasiłków, dlatego potrzebują pomocy.

O Dawidzie, jego dzielnej mamie i tacie pisaliśmy już w Kronice Tygodnia TUTAJ: DAWID I JEGO RODZICE WALCZĄ O ŻYCIE CHŁOPCA

Przypomnijmy. Kiedy Dawid miał 2 latka, przeszedł atak epilepsji. Później to się już nie powtórzyło. Gdy chodził do przedszkola, zaczęły się u niego problemy z pamięcią. Z czasem narastały. Chłopiec był badany, ale niczego konkretnego u niego nie stwierdzono. Mijały kolejne lata i było coraz gorzej. Pamięć zawodziła, pojawiły się coraz częstsze i coraz silniejsze bóle głowy. Załamanie nastąpiło na początku lutego. Okazało się, że chłopiec cierpi na złośliwy nowotwór mózgu.

Od tamtej pory Dawid jest niemal cały czas w szpitalu. Do hoteliku przy Centrum Zdrowia Dziecka jeździli z nim też jego rodzice i młodsze rodzeństwo w wieku 7 miesięcy i 4 lat. Starszy, 12-letni brat został w Zamościu pod opieką cioci, chodzi do szkoły.

Rodzinie brakuje pieniędzy na ciągłe dojazdy do stolicy. Zwłaszcza, że mama zajmuje się młodszymi dziećmi, a tata, w związku z chorobą synka, by być przy nim, musiał przestać pracować. Pawluczukowie żyją jedynie z zasiłków. A pieniędzy potrzeba bardzo dużo. Także w najbliższym czasie, bo szykuje im się kolejny kosztowny wyjazd.

– 26 czerwca Dawid rozpocznie sześciotygodniową radioterapię, która odbędzie się w Warszawie. Tak ważne jest dla rodziców, a w szczególności dla chorego Dawidka, by te sześć tygodni nie musiały być tyko cierpieniem i walką o życie, lecz w szczególności czasem wspólnie spędzonym z najbliższą rodziną. Z serca dziękujemy – napisali rodzice Dawida.

Zbiórka prowadzona jest m.in. na portalu ZRZUTKA.PL

Jeżeli wśród naszych czytelników znajdzie się ktoś, kto chciałby pomóc rodzinie, to może pieniądze wpłacać również na konto: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630 cel szczególny: darowizna dla Dawid Pawluczuk.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe