Tarnogród: Oczyszczalnia zwiększa moc

  • 31.05.2019, 07:00
  • lew
Tarnogród: Oczyszczalnia zwiększa moc
Trwa przebudowa oczyszczalni ścieków w Tarnogrodzie. Realizacja zadania przyczyni się głównie do poprawy skuteczności oczyszczania ścieków komunalnych poprzez zwiększenie przepustowości oczyszczalni. Prace potrwają do końca listopada.

Prace związane z przebudową oczyszczalni rozpoczęły się na początku roku. – Stan prac związanych z przebudową nie wskazuje na opóźnienia w zakończeniu prac inwestycyjnych – informuje Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

Dodaje, że celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców gminy Tarnogród oraz poprawa jakości środowiska naturalnego poprzez przebudowę systemu oczyszczania ścieków komunalnych w istniejącej oczyszczalni. Zaplanowano między innymi: budowę reaktora z ruchomym złożem biologicznym, dobudowę zbiornika retencyjnego, modernizację wyposażenia oraz procesu technologicznego, a także poprawę efektywności energetycznej obiektu poprzez instalację paneli fotowoltaicznych.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe