Zatrzymani migranci i organizatorzy przerzutu ludzi przez granicę

  • 23.05.2019, 14:42 (aktualizacja 23.05.2019, 14:48)
  • ak
Zatrzymani migranci i organizatorzy przerzutu ludzi przez granicę Fot. NOSG
Trzej Turcy nielegalnie przekroczyli granicę Polski. Zdołali dotrzeć do Zamościa. Tutaj zatrzymali ich strażnicy graniczni. Przy okazji wpadli cudzoziemcy, którzy organizowali nielegalny przerzut ludzi przez granicę.

Zaczęło się tuż przed północą w niedzielę 19 maja.Patrol funkcjonariuszy z Dołhobyczowa i Hrebennego zatrzymał w Zamościu pięciu mężczyzn. Wszyscy byli obywatelami Turcji. Trzech z nich nie miało żadnych dokumentów, które uprawniałyby ich do pobytu w naszym kraju. Jak ustalono, nielegalnie przekroczyli granicę.

– Kolejnych  dwóch zatrzymanych obywateli Turcji, jak się okazało w trakcie prowadzonych wyjaśnień, przyjechało samochodem po odbiór migrantów. Z ich dokumentów pobytowych wynikało, iż przebywają w UE legalnie – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańsiego Oddziału Straży Granicznej.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o organizowanie nielegalnej migracji, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Natomiast trzech obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową, zostało przekazanych do dalszych czynności funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału SG.

– Od początku 2019 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 17 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Wszyscy ujawnieni migranci mieli zamiar przedostać się na zachód Europy – podsumowuje Sienicki.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe