Przewodniczący osiedla Powiatowa: Najważniejsze są ulice

  • 22.05.2019, 05:25
  • Bartłomiej Wojnarowski
Przewodniczący osiedla Powiatowa: Najważniejsze są ulice
Rozmowa z Tomaszem Maksymiukiem, przewodniczącym zarządu osiedla Powiatowa w Zamościu.

Rozpoczyna Pan drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego zarządu osiedla Powiatowa. Skąd chęć, by dalej działać i angażować się społecznie?

 – Byłem zaangażowany społecznie już od lat szkolnych. Najpierw byłem przewodniczącym szkoły, potem przewodniczącym struktur jednej z partii. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi. 

Jakie są główne problemy, z którymi boryka się osiedle? 

 – Głównym problemem jest utrzymanie dróg na naszym osiedlu, wiele trzeba zrobić w tej kwestii, ciągle budżet miasta jest niewystarczający. Kolejną kwestią jest czystość powietrza. Myślimy w zarządzie osiedla, by zakupić urządzenia do mierzenia zanieczyszczenia powietrza. Część mieszkańców zgłosiła także potrzebę podłączenia sieci ciepłowniczej Veolii. 

W kwestii problemów społecznych, niestety jest to problem alkoholowy, ale występuje na małym obszarze osiedla, w okolicach ulicy Poniatowskiego. Poza tym problemem jest nieprawidłowe parkowanie, także przez to, że po prostu brakuje miejsc parkingowych. To staje się problemem całego miasta. 

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bartłomiej Wojnarowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe