Zamość: Jak być bezpiecznym? Spotkanie w bibliotece

  • 20.05.2019, 06:24
  • ak
Zamość: Jak być bezpiecznym? Spotkanie w bibliotece Fot. KMP Zamość
O zagrożeniach, sposobach ich unikania a także zasadach udzielania pierwszej pomocy opowiadał asp. Dariusz Kuropatnicki z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w filii nr 4 Książnicy Zamojskiej.

Pogadanka połączona z warsztatami odbyła się w zeszłym tygodniu. Zorganizowano ją dla uczestników projektu kulturowo-edukacyjnego „PoCiąg do Czytania”.

Policjant opowiedział młodym zamościanom o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w domu, w szkole, czy też na wycieczkach.

– Poruszył zagadnienia wiązane z narkomanią oraz zażywaniem prze młodych ludzi tzw. „dopalaczy”, mówił o przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności za czyny karalne. Wspólnie wypracowali zasady postępowania, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Rozmawiali także o tym, jak reagować na zagrożenia – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka KMP Zamość.

Asp. Dariusz Kuropatnicki przedstawił również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a każdy z uczestników spotkania miał możliwość przećwiczyć w praktyce zdobytą wiedzę.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe