Hrubieszowscy śledczy w kopalniach piasku

  • 14.05.2019, 12:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszowscy śledczy w kopalniach piasku Fot. pixabay.com
Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie sprawdza, kto nielegalnie wydobywał piasek z wyrobisk w Podhorcach (gm. Werbkowice). Bada także kto w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie dopuścił się niedopatrzenia obowiązków i przekroczenia uprawnień i dopuścił do degradacji środowiska naturalnego w miejscu nielegalnych kopalni piasku.

Pod koniec kwietnia w Prokuraturze Rejonowej w Hrubieszowie złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym wydobywaniu kopalin. Ale przede wszystkim wskazuje na podejrzenie przekroczenia uprawnień przez byłego starostę hrubieszowskiego.

 – Miało ono polegać na tym, że wydano decyzje o rekultywacji kilku działek w Podhorcach uprzednio wydzierżawionych od kilku miejscowych rolników. Teoretycznie działki te miały zostać poddane rekultywacji (czyli przywróceniu wartości użytkowych lub przyrodniczych terenom zniszczonym przez działalność człowieka), a – jak wynika z zawiadomienia –nielegalnie wydobywano tam piasek potrzebny na budowę obwodnicy Hrubieszowa. Proceder miał doprowadzić do degradacji środowiska naturalnego w Podhorcach i okolicy –  dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Rejonowej w Hrubieszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
unn
unn 16.05.2019, 18:46
juzyk Bo un załatwił starze, etaty, i ma dług wdzięczności wielu osób, którzy dalej siedzą na etatach i mieszają. A ty dziadu męcz się i sponsoruj to podatkami. Paranoja jakaś.
juzyk
juzyk 15.05.2019, 20:00
Uny szukaju ale i tak nic nie znajdu.
ewcia
ewcia 15.05.2019, 17:14
i co wy na to, wysoko kształcona kadra, magisteria, doctoraty, to wszystko o kant rozbić, Nikodem Dyzma wam sie kłania - tyłem
bezrobotny magister
bezrobotny magister 15.05.2019, 22:57
hahahah dobre Juzik Dyzma. Ale nie chciał bym good tyłu oglądać. I tak już spać nie mogę to po co mi koszmary jeszcze. Z 11 lat potrwa zanim wyrok zapadnie hahhaa na Nikosia. A kto wie moze jeszcze świadkiem koronnym zostanie jak dobrze podpłaci. Japierd jawna kpina z ludzi.
pol
pol 15.05.2019, 17:08
myślę że za te miliony ktos pójdzie w końcu siedziec,czas cwaniactwa i samowładztwa powinien sie definitywnie skończy, skończyc nauczka dla innych
Wyborca
Wyborca 15.05.2019, 13:01
Cichy prawda jest taka ze coś załatwia określonym ludziom, którzy mają wpływ na innych ludzi i dzieki temu ma poparcie. Etaty, dotacje kontrakty. A po za tym jest z dość licznej partii w regionie która matematycznie do wyborów podchodzi. Tam nikt na pałę nie głosuje.
Cichy
Cichy 14.05.2019, 21:47
Juzio jest niezatapialny. Ma sprawę w Zamościu o wyłudzenie dotacji. Prokuratura depcze mu po piętach w kilku innych sprawach a on z palcem w d.... zostaje radnym z najwyższym poparciem w powiecie.
Może prawda jest bardziej przyziemna i obywatele naszego powiatu nie zasługują na lepszych włodarzy niż Juzio.
pokrzywdzony przez lata rządów
pokrzywdzony przez lata rządów 15.05.2019, 12:57
Ma kase to jest nie zatapialny. Myślisz ze taki ktoś bez dobrze opłaconego prawnika jest w stanie sam coś wywalczyć? Tym bardziej jak sie wysłowić nie potrafi hahhaha
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 14.05.2019, 17:19
To kiedy Juzik na Nową sie przeprowadzi hahahha. Pewnie sprwa bedzie trwała z 11 lat bo to majętny radny. Swoją drogą czy nie powinien w obec stawianych zarzutów zrezygnować z funkcji radnego ? Bo ten człowiek już dawno stracił zaufanie społeczne i nie wiem co on robi na sesjach rady powiatu. Pewnie teraz sprawa potrwa kilka kadencji i zostanie potem świadkiem koronnym w sprawie hahhaha. Paranoja jak urzędnicy nie odpowiadają materialnie za tego typu przestępstwa. Ma 200Ha i za co to kupił? Gdzie Urząd skarbowy ? Dalej mamy państwo teoretyczne ze nie mogą sprawdzić przepływów finansowych i wpłat na różne konta? A co ze Strzyżowem ? Kiedy ktoś zawiadomi CBA bo tu matactwo po między różnymi instytucjami jak i służbami widać jak na dłoni??
Dorota
Dorota 14.05.2019, 14:00
To jakieś błędne koło . Temat prosty , dowody ewidentne , namacalne. Zdegradowane środowisko , drogi. Co z rozpoczętym postępowaniem sprzed kilku lat? Czy może zostało umorzone? Byłaby to hańba dla wymiaru sprawiedliwości. Czy trzeba rozpoczynać nowe postępowanie?Co z naprawą dróg , tonami śmieci w Strzyżowie. Czy nikomu nie zależy na losie lokalnej społeczności. Nie jestem zawistna , nie chce komuś uprzykrzyć życia , chce bo chociaż naprawiono to co zniszczono, bo w miarę normalnie żyć. Głosowaliśmy z nadzieją ,że będzie lepiej - tylko komu ?.

Pozostałe