ZUS kontrolował chorych. Pracowali, zamiast się leczyć

  • 14.05.2019, 06:00
  • lew
ZUS kontrolował chorych. Pracowali, zamiast się leczyć Biłgorajski oddział ZUS ma obowiązek kontrolować zwolnienia lekarskie na dwa sposoby.
Co siódma ze skontrolowanych na L4 osób pracowała, zamiast się leczyć. Lekarze orzecznicy musieli poza tym skrócić 31 zwolnień lekarskich, bo stan zdrowia przebadanych pozwalał na ich powrót do pracy. Takie są wyniki kontroli zwolnień lekarskich z pierwszego kwartału br. w biłgorajskim oddziale ZUS.

ZUS ma obowiązek kontrolować zwolnienia lekarskie na dwa sposoby. – Po pierwsze sprawdza, czy faktycznie jesteśmy niezdolni do pracy, po drugie – czy w czasie zwolnienia nie pracujemy – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. – Zwolnienie ma służyć jak najszybszemu powrotowi do zdrowia, dlatego w jego czasie nie wolno również wykonywać innych czynności, które mogłyby wydłużyć czas choroby.

W pierwszym kwartale br. inspektorzy biłgorajskiego ZUS wzięli pod lupę ponad pół tysiąca zaświadczeń lekarskich. Na nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia (głównie na pracy zarobkowej) przyłapali 78 osób. Jedna z pań na zwolnieniu pracowała jako rejestratorka w poradni stomatologicznej, inna wykonywała prace inwentaryzacyjne w hurtowni. Na pracy została też przyłapana pielęgniarka, która w trakcie swojego zwolnienia realizowała wizyty domowe u pacjentów...

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pokrzywdzony przez ZUS
Pokrzywdzony przez ZUS 15.05.2019, 17:16
ZUS to jest państwo w państwie i sama patologia urzędnicza. Rozdają500 +emerytura + i jeszcze coś tam + a ja na kogoś kto wyrobił sobie za lata komuny emeryture czy na cudze dzieci na skutek choroby mam płacii i muszę sie sądzić o świadczmam płacić. A jak pójde po świadczenia na skutek choroby, to mi ZUS łaskę robi. Jak by lekarze orzecznicy ZUS tak w szpitalach leczyli jak na komisjach ds renty to połowę wniosków by nie wpływało. Tam są lekarze-prawnicy działający na zlecenie ZUS i mają w d.... pie tego co sprawdzają bo mają pewnie kasę z tych co ich odrzucą i bedą w stanie sie od tego wybronić. Patologiczny system jakiś gdzie żaden prawnik nie podejmuje sie spraw z ZUS bo wie że to z góry przegrana sprawa. Ja już nie chce dopłacać do chorego systemu wole wyjechać za granice. Nie bedę robił na emerytury darmozjadów co mają po kilka tyś wynagrodzenia za to ze mnie pozbawią środków do życia na skutek choroby !!!
mas med
mas med 15.05.2019, 17:33
Masz racje pokrzywdzony przez ZUS i zusel ,oni są aby być , mowa o urzędnikach ZUSu . Po co płacić uczciwie składki jak póżniej dają marne złotówki .Oszuści mają firmy gdzie zatrudniają na czarno wiele osób przez wiele lat i nikt ich nie rusza . Przykład ktoś podawał jakąś firmę o nazwie budmat , wiele razy na forum i co z tego wynikło ? Tak jak wiecie drodzy pracownicy ,emeryci i renciści.ZUS wasz wszystkich ma za frajerów , którzy maja płacić i czekać na zmiłowanie jak przyjdzie czas emerytury .
zusel
zusel 15.05.2019, 16:27
ZUS to dopiero chorzy w pracy . Co z tego że są ,ale mentalnie nie zdolni do pracy .Jak ślepy , głuchy zatrudniony z układu [ chorego może coś kontrolować ] . Zdrowia im życzyć , a najlepiej do prywaciaża wysłać na leczenie łba zakutego zusowskiego .
zusik
zusik 15.05.2019, 17:24
Tych chorych ludzi juz nie wyleczysz bo żyją mentalnie w PRL i dzieki temu mają etaty. Szukają frajerów co sie zaebą w robocie żeby tylko składki odprowadzali, które pójdą na ich wynagrodzenia gigantyczne.
Pokrzywdzony przez ZUS
Pokrzywdzony przez ZUS 14.05.2019, 17:22
A w sprawie Juzika co sie okazało ? Bo są zdj jak na zwolnieniu jest w pracy !!! Un w KRUS czy w ZUS i kto to zweryfikował ? Ściemniacze z ZUS-u hahahha Sami siebie skontrolujcie czy działacie zgodnie z prawem !!!

Pozostałe