Lucyna Winnicka z KGW w Hopkiem

  • 30.04.2019, 02:00
  • mad.
Lucyna Winnicka z KGW w Hopkiem
Lucyna Winnicka jest założycielką i od 9 lat przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich "Cyganeczki" w Hopkiem, przez 12 lat była radną wsi Hopkie. Kandyduje w kategorii "Najaktywniejsza organizatorka i działaczka".

Przyczyniła się m.in. do powstania świetlicy w Hopkiem, uporządkowania cmentarza prawosławnego, stworzenia skwerku zieleni i miejsca wypoczynku przy świetlicy: altan ze stołami i ławkami. Zorganizowała ekipę Świętego Mikołaja, z którą przez 12 lat odwiedzała dzieci z gminy Łaszczów.

Dba o podtrzymywanie tradycji. Stworzyła m.in. grupę kolędników. Współorganizuje festyny wiejskie, zajęcia feryjne dla dzieci, imprezy okolicznościowe takie jak: andrzejki, Sylwester, Babski Wieczór, Bal Przebierańców. Bierze udział w kiermaszach, targach i imprezach kulturalnych, prezentując rękodzieło i kulinaria. Jeśli może, udziela się charytatywnie, stara się pomagać ludziom starszym, tym, którzy potrzebują pomocy. Potrafi znaleźć wspólny język z młodzieżą. Cieszy ją, jak mówi – wszystko, a denerwuje to, że ludzi, którzy nic nie robią mają najwięcej do powiedzenia, krytyka interesuje się wszystkim. 

Jej pasją jest gotowanie. Podstaw nauczyła się w domu. Wiedzę i umiejętności wzbogaciła podczas pracy w kuchni, w restauracji. Gotowanie sprawia jej wiele radości. Jej popisowe wypieki to torty na różne okazje m.in. torty urodzinowe, okolicznościowe itp. Jest szefem kuchni. 

mad.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JA2
JA2 30.04.2019, 12:54
SUPER -GŁOSUJEMY!!!

Pozostałe