Gm. Hrubieszów: Biblioteki rozdają książki 3-latkom

  • 27.04.2019, 14:20
  • ak
Gm. Hrubieszów: Biblioteki rozdają książki 3-latkom Fot. pixabay.com
Każdy maluch w wieku 3 lat, który odwiedzi jedną z bibliotek w gminie Hrubieszów, otrzyma "Wyprawkę Czytelniczą". To efekt akcji "Mała książka - wielki człowiek", w którą włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach.

Głównym celem ogólnopolskiej akcji społecznej jest zaangażowanie dorosłych do rozwijania w dzieciach pasji czytelnictwa. GOK w Wołajowicach zakwalifikował się do programu i dzięki temu działające w gminie Hrubieszów biblioteki w w Moniatyczach, Czerniczynie, Dziekanowie, Mienianach i Stefankowicach oraz Teptiukowie będą mogły obdarowywać dzieci "Wyprawkami Czytelniczymi". W każdej paczce znajdzie się m.in.: książka "Pierwsze wiersze dla…" i Karta Małego Czytelnika, a dla dorosłych broszury przypominające o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.

To nie koniec. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki każdy "mały czytelnik" otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

W gminie Hrubieszów akcja rusza w maju.
 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe