Tarnogród: Najmłodsi poznali wielkanocne tradycje

  • 18.04.2019, 07:00
  • lew
Tarnogród: Najmłodsi poznali wielkanocne tradycje
Przez dwa dni młodsi i starsi pasjonaci tradycji mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach, na których mogli spróbować swoich sił w tworzeniu pisanek różnymi technikami. Przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury zorganizowano też kiermasz świąteczny.

Regionalne Warsztaty Zdobienia Pisanek przeprowadzono po raz piętnasty w TOK-u w dniach 8-9 kwietnia. Warsztaty ze zdobienia jaj metodą batikową poprowadziły Katarzyna i Agata Zygmunt (babcia z wnuczką) z Korytkowa Dużego (gm. Biłgoraj). Technika batikowa polega na tym, że na jajku rysuje się wzory roztopionym woskiem pszczelim, a następnie barwi się je w kolorowym wywarze.

Warsztaty poprowadziła też Danuta Płoucha z Biszczy, która jest mistrzynią w tworzeniu pisanek techniką akrylową. Spod jej pędzla wychodzą prawdziwe dzieła sztuki – maluje na pisankach kwiaty, postaci, herby miast i motywy związane ze świętami wielkanocnymi. Magdalena Futoma z Tarnogrodu uczyła pasjonatów w różnym wieku zdobienia jaj wielkanocnych technikami nowoczesnymi – wyklejania materiałem i sznurkowej.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe