Dziupla z kontrabandą pod Dołhobyczowem. Papierosy wywęszył Iron

  • 11.04.2019, 12:39
  • ak
Dziupla z kontrabandą pod Dołhobyczowem. Papierosy wywęszył Iron Fot. NOSG
Potężną ilość papierosów z przemytu, wartych około 50 tys. zł znaleźli i skonfiskowali strażnicy graniczni z Dołhobyczowa podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami administracji skarbowej z Hrubieszowa. W odkryciu wszystkich schowków z kontrabandą pomagał mundurowym pies Iron, szkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.

Przeszukanie posesji w jednej z wiosek w gminie Dołhobyczów odbyło się we wtorek (9 kwietnia). Nielegalny towar był pochowany w różnych częściach domu, budynkach gospodarczych, a także samochodzie znajdującym się na podwórku.

Ustalono, że papierosy zostały najpierw przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Były składowane pod Dołhobyczowem, a później miały zostać wywiezione w głąb kraju i tam sprzedane z dużym zyskiem.

Nic z tego nie wyszło. Cała kontrabanda, dokładnie 70 tys. sztuk papierosów skonfiskowano.

– Właścicielem ujawnionego „trefnego towaru” okazał się być 22 – letni obywatel Ukrainy, który odpowie teraz za przewóz i przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych (art. 65 par. 1 i 3 kks). Dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Krajowej Administracji Skarbowej – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe