Gm. Hrubieszów: Centrum w Mienianach rozwija się i daje pracę

  • 11.04.2019, 05:57
  • par
Gm. Hrubieszów: Centrum w Mienianach rozwija się i daje pracę
Gmina Hrubieszów i Danuta Gerynowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zostali laureatami konkursu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. Gminny samorząd nagrodzono za inicjatywę utworzenia Centrum Integracji Społecznej w Mienianach, a szefową GOPS-u za wsparcie przy organizacji i działalności tego centrum.

CIS w Mienianach utworzono prawie 6 lat temu. Nie jest ono jednostką organizacyjną samorządu, ale to samorządowcy z gm. Hrubieszów powołali Stowarzyszenie "Przystań", a ono zajęło się organizacją CIS w Mienianach, które wspiera osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i zawodowym. Stałym partnerem Centrum jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie. Gminny samorząd wspiera CIS i Stowarzyszenie "Przystań" pomocą administracyjną, prawną, lokalową i doradczą. 

Kierownik GOPS-u Danuta Gerynowicz także miała niebagatelny wkład w utworzenie CIS-u. Do tej pory wspiera CIS swoim doświadczeniem i wiedzą. Centrum w Mienianach prowadzi warsztaty: remontowo-rolny, gastronomiczny, gastronomiczno-cukierniczy i opiekuńczo-porządkowy. Obecnie przygotowuje posiłki dla ponad 600 dzieci w kilku szkołach w powiecie hrubieszowskim. Z usług cateringowych korzystają również funkcjonariusze Straży Granicznej, pracownicy urzędów i klienci z Hrubieszowa i okolic, a także gmin Mircze, Werbkowice i Uchanie.

Cały artykuł przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe