Dołhobyczów: Zamordowali ich Sowieci

  • 04.04.2019, 06:03
  • par
Dołhobyczów: Zamordowali ich Sowieci
12 kwietnia w Dołhobyczowie odbędą się uroczystości poświęcone trzem policjantom, których szczątki wydobyto w czerwcu ubiegłego roku podczas ekshumacji z bezimiennej mogiły w Wólce Poturzyńskiej.

Uroczystości zorganizowano w setną rocznicę utworzenia Policji Państwowej oraz  osiemdziesiątą wybuchu II wojny światowej i sowieckiej agresji na Polskę. Zorganizują je dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, komendant wojewódzki policji i wójt gminy Dołhobyczów. 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 okolicznościową mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dołhobyczowie. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.30, na Cmentarzu Hallerczyków odbędą się uroczystości żałobne i zostanie odczytany apel poległych.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe