W hrubieszowskim szpitalu. To czas szybkich decyzji

  • 03.04.2019, 15:00
  • Mariusz Parol
W hrubieszowskim szpitalu. To czas szybkich decyzji
Zamierzam jak najszybciej pozyskać lekarzy specjalistów. Najtrudniejsza sytuacja jest na oddziale chorób płuc. – Chciałbym utworzyć szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział geriatrii – ujawnia w rozmowie z redaktorem Mariuszem Parolem nowy dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie Dariusz Gałecki.

Od ponad tygodnia jest pan dyrektorem publicznej służby zdrowia w powiecie hrubieszowskim. Jakich zmian można się spodziewać?

– Przed objęciem tego stanowiska miałem dostęp do dokumentacji finansowej i organizacyjnej SP ZOZ w Hrubieszowie. Z tej lektury wynika, że sytuacja szpitala nie jest łatwa. Strata za 2018 rok sięga ponad 2 mln zł, ale zakład jednak utrzymuje płynność finansową. O zmianach, które mam zamiar przeprowadzić na razie nie chciałabym mówić szczegółowo. Mogę tylko stwierdzić, że będzie ich dużo. Zarówno organizacyjnych, jak i kadrowych.

 

Jakie są te najważniejsze i wymagające natychmiastowego działania?

 

– Pierwsze dni na tym stanowisku przeznaczyłem na całościowe zapoznanie się z sytuacją szpitala. Zmiany kadrowe i organizacyjne zamierzam rozpocząć w tym tygodniu. Na razie mogę powiedzieć o jednej bardzo ważnej. Moim zastępcą ds. ekonomiczno-administracyjnych będzie Artur Macheta (dotychczasowy dyrektor SP ZOZ, po rezygnacji złożonej w grudniu ub.r. wrócił na stanowisko głównego informatyka w szpitalu – przyp. red.). Zaproponowałem mu to stanowisko, a on się zgodził. Kolejne decyzje powinny zapaść w najbliższych dniach. Szczegółowo zapoznałem się z różnymi sprawami i dokumentami, do których wcześniej nie miałem dostępu. Przez to łatwiej będzie mi szukać właściwych rozwiązań.

Cała rozmowa w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olokol
olokol 12.07.2019, 18:07
To wszystko pic na wodę fotomontaż
on
on 10.04.2019, 13:14
Oddział geriatryczny zważywszy na wiek mieszkańców to chyba dobry pomysł. Zobaczymy jaki będzie rezultat po roku.
Rav
Rav 05.04.2019, 18:09
Można Go szanować albo nie, ale za powrót na tarczy trzeba podziwiać.
Ewa
Ewa 04.04.2019, 06:01
Zmiany kadrowe w przychodni w Mirczu też by się przydały, bo to co się tam dzieje to masakra?

Pozostałe