Tomaszów Lubelski: Julia Stepaniuk wygrała Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Bartoszu

  • 29.03.2019, 11:03
  • ak
Tomaszów Lubelski: Julia Stepaniuk wygrała Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Bartoszu Fot. Organizatorzy
W tym konkursie piosenki liczył się nie tylko głos wokalistów i interpretacja utworów, ale również... poprawność językowa. Bo podczas imprezy zorganizowanej w Zespole Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim śpiewano nie po polsku, ale po angielsku, niemiecku i rosyjsku.

Głównymi organizatorkami VIII Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej były, jak w poprzednich latach germanistka Katarzyna Ważna oraz anglistka Urszula Cybulska. Honorowy patronat nad imprezą objęli tomaszowski starosta Henryk Karwan oraz Konsul Honorowy Austrii w Lublinie Piotr Majchrzak.

W tym roku w festiwalu wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego. Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymała Julia Stepaniuk ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej.

Drugie miejsce zdobyła Aleksandra Skrzypczuk, uczennica SP nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim, a trzecie Karina Pastuła, uczennica SP im. Gen Władysława Sikorskiego w Łaszczowie.

Nagrodę specjalną Konsula Honorowego Austrii w Lublinie otrzymała Oliwia Bielecka z Łaszczowa.

Jury przyznało także nagrody za poprawność językową. W kategorii młodych ludzi śpiewających po angielsku najlepsza była Julia Stepaniuk. Za wymowę w języku rosyjskim nagrodę otrzymała Klaudia Safaryn z SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, a po niemiecku najlepiej śpiewała Anna Wrześniowska ze SP im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach.

Festiwal odbył się w środę, 27 marca.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe