Zamość: Był dworzec, będzie centrum, trwa remont

  • 30.03.2019, 08:00 (aktualizacja 31.03.2019, 06:05)
  • ak
Zamość: Był dworzec, będzie centrum, trwa remont Fot. UM Zamość
Budynek przy ul. Szczebrzeskiej 11 w Zamościu już od dawna nie pełni funkcji dworca PKP. Trwa tam remont, po którego zakończeniu nieruchomość stanie się siedzibą Centrum Integracji Społecznej w Zamościu.

Prace rozpoczęły się już w zeszłym roku. Dotychczas remont przeszły piwnice, parter, piętro i poddasze. Budowlańcy postawili m.in. ściany działowe, położyli tynki i podłoża pod posadzki, także instalacje wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, instalację elektryczną. W planach jest jeszcze m.in. montaż paneli fotowoltaicznych, wyposażenie pomieszczeń  przeznaczonych na potrzeby CIS, np. łazienek dla niepełnosprawnych, a także generalny remont dworcowej poczekalni.

Jak informuje magistrat, na parterze i piętrze budynku swoją siedzibę będzie miał zespół administracyjno-szkoleniowy CIS. Postanie tam również lokal gastronomiczny z zapleczem oraz sanitariatami dla klientów. Będzie też działała poczekalnia dla pasażerów PKP oraz telekomunikacja kolejowa Telekom Sp. z o. o.

Termin realizacji całego zadania to połowa grudnia br. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Inwex Spółka z o. o. z miejscowości Brody Małe. Koszt remontu to blisko 4 mln zł.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe