Dołhobyczów: Schował pieniądze, zapłacił mandat. Wpadka Ukraińca na granicy

  • 14.03.2019, 11:04
  • ak
Dołhobyczów: Schował pieniądze, zapłacił mandat. Wpadka Ukraińca na granicy
Po co mu była tak duża suma pieniędzy? Tego Ukrainiec nie musiał wyjaśniać, ale wwożąc do Polski znaczną gotówkę, miał obowiązek zgłosić to podczas odprawy. Nie zrobił tego, więc musiał zapłacić mandat.

Chodzi o zdarzenie z ostatniego poniedziałku (11 marca). Na przejście w Dołhobyczowie wjechał 43-letni Ukrainiec. Podczas odprawy nie wspomniał, że wiezie ze sobą duże pieniądze, ale celnicy kontrolując bagaż cudzoziemca znaleźli w nim 22 tys. euro. Za wykroczenie skarbowe mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych.

Służba celna przypomina:

Zgodnie z przepisami osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej Służbie Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro. Przepisy te mają na celu m.in. przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe