Gm. Rachanie: Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Grodysławicach

  • 14.03.2019, 05:01 (aktualizacja 14.03.2019 05:08)
  • Materiał nadesłany
Gm. Rachanie: Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Grodysławicach Fot. Organizatorzy
W niedzielę 10 marca w miejscowości Grodysławice miała miejsce szczególna uroczystość. Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich i przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Spełniamy Marzenia” mieszkańcy świętowali dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn.

Przybyli też licznie zaproszeni goście: władze gminy Rachanie reprezentowane były przez Panią skarbnik Agatę Niedziółka oraz Pana Wiesława Pałczyńskiego, przewodniczącego Rady Gminy Rachanie. Przybyli również Państwo Zdziasława i Stanisław Seńkowie z GOK w Rachaniach, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Teresa Semczyszyn, miejscowy proboszcz, ks. Krzysztof Antczak oraz sołtysi z rodzinami. Frekwencja nadzwyczaj dopisała.

Uroczystość rozpoczęła Jolanta Nowosad, przewodnicząca KGW, przywitała gości i podziękowała za liczne przybycie. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowała grupa dzieci, uczęszczająca na zajęcia świetlicowe, prowadzone przez Stowarzyszenie „Spełniamy Marzenia”. Koncert piosenek wykonał zespół „Płomyk” z Wożuczyna Cukrowni pod kierunkiem Pana Stanisława Seńko. Pani Jadwiga Tomczyk i Pani Teresa Sulowska, prezentowały najpiękniejsze wiersze o kobietach. Pani Agata Niedziółka w kilku słowach powiedziała o celowości i pięknej tradycji kontynuacji takich przedsięwzięć na terenie naszej miejscowości i gminy.

Na wszystkich zebranych czekał poczęstunek w postaci bigosu, pączków, obwarzanków i faworków. Przy kawie i herbacie można było porozmawiać, odświeżyć znajomości, zadbać o pomyślne relacje sąsiedzkie i bardzo przyjemnie spędzić czas. Święto Kobiet i Mężczyzn stało się pretekstem do spędzenia niedzielnego popołudnia w miłej atmosferze.

Więcej relacji z obchodów Dnia Kobiet w całym regionie znajdziecie w najnowszym, papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia, które ukazało się we wtorek, 12 marca.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe