Zamość: Polska w NATO już 20 lat. Wojsko zaprasza na imprezę

  • 03.03.2019, 10:00
  • ak
Zamość: Polska w NATO już 20 lat. Wojsko zaprasza na imprezę Fot. Archiwum KT
Okrągła 20. rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego to ważne wydarzenie. Obchody jubileuszu będą odbywać się w całej Polsce, także w Zamościu. Wojskowy piknik z tej okazji jest planowany na niedzielę 10 marca.

Impreza odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu. Rozpocząć się ma o godz. 10 i potrwać do 15. W programie sporo trakcji, m.in. pokazy wojskowego uzbrojenia i sprzętu. Zamościanie będą mieli okazję z bliska zobaczyć kołowe transportery opancerzone  Rosomak czy pojazdy typu Star 266. Swoje stoisko otworzy również Wojskowa Komenda Uzupełnień. 

Organizatorem wydarzenia w Zamościu jest Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie.

Przypomnijmy, że NATO, czyli Pakt Północnoatlantycki to układ wojskowy zawarty 24 sierpnia 1949, na mocy Traktatu Północnoatlantyckiego podpisanego w kwietniu tego roku. Głównym celem jego istnienia była obrona militarna przed atakiem ze strony ZSRR i państw satelickich. Polska do tego sojuszu przystąpiła w marcu 1999 roku.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe