Hrubieszów: PiS ma o jeden mandat mniej

  • 12.02.2019, 07:25
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: PiS ma o jeden mandat mniej W wyborach uzupełniających z 14 okręgu do Rady Miejskiej Hrubieszowa o mandat walczyli: (od lewej) Anna Kusiak - Janiec, Leszek Tarnawski i Czesław Podgórski. radnym będzie Leszek Tarnawski (w środku).
Leszek Tarnawski (popierany przez Porozumienie i Rozwój – 2018) będzie piętnastym miejskim radnym w Hrubieszowie. W minioną niedzielę różnicą trzech głosów wygrał wybory uzupełniające do Rady Miejskiej.

Wybory uzupełniające przeprowadzono w okręgu 14. Mandat do Rady Miejskiej Hrubieszowa zwolnił się w październiku ubiegłego roku zaraz po wyborach samorządowych. Zwyciężczyni ubiegłorocznych wyborów w tym okręgu – Maryla Symczuk (PiS) – zrzekła się mandatu do Rady Miejskiej zaraz po tym jak objęła stanowisko starosty powiatu hrubieszowskiego. Na początku tego roku wojewoda lubelski zarządził wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Hrubieszowie, w okręgu wyborczym nr 14. Wyznaczono je na 10 lutego.

Do walki o mandat wystartowało troje kandydatów. Popierana przez PiS Anna Kusiak-Janiec (lat 38), kandydatka Komitetu Wyborczego Prawi i Wierni. Kandydatem Komitetu Wyborczego Porozumienie i Rozwój – 2018 był Leszek Tarnawski (lat 51), a Czesław Podgórski (lat 70) wystartował z Komitetu Wyborczego Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Murem za PiS
Murem za PiS 14.02.2019, 22:22
W radzie powiatu hrubieszowskiego cuda dziwy. Radny PiS D. Fornal zgłasza do komisji konkursowej do wyboru dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie - T. Zająca z PiR, który dziwnym trafem powiązany był (jest?) z PSL. Radny Gumiś Misza - wraz z PSL-em zamierza promować na dyrektora szpitala J. Gołębiowskiego z PSL - a zdaje się ten układ popierać nie tylko PiR ale także członek PiS. Dziwy Panie i Panowie dziwy. Czy w Hrubieszowie PiR+PiS =PSL?
hrubieszowska
hrubieszowska 14.02.2019, 17:56
Pokątności czy pomroczności może? I proszę nie straszyć.Na zarzuty najlepsze są wyjaśnienia.Szczególnie jak się jest osobami publicznymi.
Malik
Malik 15.02.2019, 01:29
Ja nie straszę - mówię o faktach - to już się dzieje!
Malik
Malik 14.02.2019, 09:09
Nowa i T.O. w swoich wpisach stwarzacie pozór że dobrze orientujecie się w tym co dzieje się w mieście i powiecie. Niedługo opinia publiczna pozna Wasze prawdziwe nazwiska, a na sprawie sądowej o szkalowanie dobrego imienia Pani Kusiak - Janiec będziecie mogli udowodnić te wszystkie pokątności:)
Co do tego czy koalicja PiR i PiS w powiecie hrubieszowskim jest dziwna - powiem tak: a z kim z PSL-em? Nie bądźcie śmieszni.
T.O.
T.O. 13.02.2019, 21:52
Zgadzam sie z przedmowcami wyrazajacymi opinie na temat dzialaczki kusiak- janiec. Stara sie energicznie zaistniec na lokalnej scenie politycznej traktujac to jako "trampoline" do wybicia sie z hrubieszowa lecz jej nieklarowne kroki powoduja ze malo kto darzy taka osobe zaufaniem. Cieniem kladzie sie historia nieudolnych startow w wyborach oraz budowania atmosfery zawisci pokatnego wplywania na podleglych jej pracownikow.
smakosz
smakosz 13.02.2019, 20:38
lody to jej specjalność
Malik
Malik 14.02.2019, 09:03
No i właśnie tacy jesteście. Wulgarni, bezsensowni, mało merytoryczni i zuchwali. Lodów już sobie zeteselowcy nie pokręcicie, oj nie.
hrubieszowski
hrubieszowski 13.02.2019, 20:06
Była PSL obecnie team M Symczuk bardziej WAZELINIARA - starościna to żona Józefa waszego duchowego guru! Mam nadzieję,że p.starosta odsieje ziarna od plew jak mówią ludowcy tak zwani!
nowa
nowa 13.02.2019, 19:58
Maryla nigdy nie będzie samodzielna w tej egzotycznej koalicji PiR i PiS.Przewaga tylko jednego mandatu to jak wiszący miecz Damoklesa.I jeszcze na dodatek ta pożal się Boże doradczyni z którą nie wiedzą co zrobić w Lublinie! A p.starosta nie jest w stanie wydobyć się z jej macek.Oj nie wróży to nic dobrego.I to mnie i wielu mieszkańców martwi.
była PSL obecnie team M Symczuk
była PSL obecnie team M Symczuk 13.02.2019, 08:28
Na śmietniku historii, jak na razie wylądowały osoby z PSL. Co do samodzielności - to ja osobiście nie znam bardziej samodzielnej, odważnej i zdeterminowanej osoby od Pani Maryli Symczuk. Musicie Państwo wiedzieć, że w podejmowanych staraniach na rzecz pozyskiwania środków, czy też wyprowadzenia na prostą spraw powiatu - jest bardzo skuteczna. Ja jako wieloletnia pracownica urzędu - doceniam i bardzo szanuję Panią starościnę. Nie wiecie to nie wypisujcie bzdur.
Bonzo
Bonzo 16.02.2019, 14:14
A drogi powiatowe dziurawe jak dawniej za Józefa, czekamy na dobrą zmianę....
Ps. Starościna to żona starosty :-)
Radny
Radny 12.02.2019, 10:59
Pani starosto apeluje o samodzielność w podejmowaniu decyzji bo jeśli tego pani nie zrobi to pani kadencja skończy się bardzo szybko bo pani Kusiak Janiec niczym nie różni się od poprzedniego starosty, a pani może dużo zrobić dla tego powiatu pod warunkiem usamodzielnienia się. A dla pani Anny Kusiak Janiec miejsce jest na śmietnisku historii powiatu hrubieszowskiego
Max
Max 12.02.2019, 10:36
Anna Kusiak Jeniec ma się za niewiadomo kogo, chce startować do sejmu podobno a nie może wygrać wyborów do okręgu z miasta w którym się urodziła, ta kobieta jest śmieszna niech zejdzie najpierw na ziemię i zacznie traktować ludzi z szacunkiem bo ona psuje wszystko co chce zrobić pani starosta w tym powiecie. Pani starosto najwyższa pora na usamodzielnienie się.
Tomek
Tomek 13.02.2019, 10:01
Iwona nie kompromituj się.
była PSL obecnie team Pani M Symczuk
była PSL obecnie team Pani M Symczuk 13.02.2019, 09:45
No Max. Startowała w okręgu w którym nie mieszka i przegrała tylko 3 głosami. Mówi ci to coś? Max powiedz mi dlaczego tak się boicie Pani Kusiak? Czyżby nie pozwalała wam lodów kręcić? Zresztą co ci będę tłumaczył jak ty tłuczek jesteś.
Wolny
Wolny 16.02.2019, 14:18
Od tak znane samorządowcami, jak kusiak - janiec oczekiwałbym spokojnego zwycięstwa. To że przegrała tylko 3 głosami świadczy tylko o braku poparcia wśród społeczeństwa a nie o jakimś sukcesie. Więcej realizmu i mniej emocji :-)

Pozostałe