Zwolnienia pod lupą ZUS

  • 05.02.2019, 08:27
  • Leszek Wójtowicz
Zwolnienia pod lupą ZUS Fot. pixabay.com Albo pracujemy, albo chorujemy...
Niektórzy na zwolnieniu lekarskim pracowali, inni byli już zdrowi. Biłgorajski ZUS podsumował wyniki prowadzonych w ubiegłym roku kontroli zwolnień lekarskich.

Pod lupę wzięto ponad 7 tys. zwolnień lekarskich. – Chodziło zarówno o weryfikację, czy chorzy prawidłowo korzystali ze zwolnień, jak i sprawdzenie czy wystawione zaświadczenia lekarskie były zasadne – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

O nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego mówimy wtedy, gdy chory w jego trakcie pracuje lub wykonuje inne działania, które mogą wydłużyć powrót do zdrowia. Biłgorajski ZUS stwierdził takie nieprawidłowości w przypadku 234 zwolnień.

Na czym inspektorzy przyłapali mieszkańców regionu? Sołtys na zwolnieniu lekarskim zbierał opłaty od mieszkańców wsi, adwokatka wiele razy reprezentowała swoich klientów przed sądem, inni dorabiali na L4 uszczelniając okna, czy wykładając towar na półkach w sklepie.

Cały artykuł w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 l1
l1 11.02.2019, 16:54
KRUS to dopiero ma chorych rolników ,pół roku na l4... Metoda prosta 50 złotych dla doktorka i miesiąc za 300 złotych na chorobowym .Pytanie ja funkcjonuje gospodarstwo w tym czasie ??? WSZYSCY wiedzą a nie widzą ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? I bądż tu zdrowy na umyśle ...........................................................................................................................................................................................................................

Pozostałe