Krasnobród: Policjanci jak nauczyciele. Uczą dzieci bezpieczeństwa

  • 04.02.2019, 05:42
  • ak
Krasnobród: Policjanci jak nauczyciele. Uczą dzieci bezpieczeństwa Fot. KMP Zamość
Mł. asp. Grzegorz Pryciuk oraz sierż. szt. Krzysztof Monastyrski, policjanci z posterunku w Krasnobrodzie w zeszłym tygodniu odwiedzili miejscową szkołę i rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa ważnych w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

Mundruowi rozmawiali z dziećmi m.in. o tym, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy podczas zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące m.in. na stokach narciarskich.

– Mówili również o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się miłośnicy zimowych szaleństw. Szczególną uwagę zwrócili na zakaz zabawy na zamarzniętych zbiornikach oraz uprawiania saneczkowych zjazdów z górek usytuowanych w okolicach dróg – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policjanci rozmawiali z uczniami również na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Apelowali też o noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym pieszy staje się bardziej widoczny dla kierowców, a tym samym bardziej bezpieczny.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe