Gm. Lubycza Królewska: Kobieta przechowywała w domu nielegalne papierosy

  • 24.01.2019, 14:51 (aktualizacja 25.01.2019, 08:53)
  • ak
Gm. Lubycza Królewska: Kobieta przechowywała w domu nielegalne papierosy Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Miała w domu znaczną ilość papierosów zza wschodniej granicy, ale nie została jej ani paczka. Do mieszkania 67-latki z gminy Lubycza Królewska przyszli bowiem policjanci wspólnie z funkcjonariuszami celnymi i pogranicznikami.

Funkcjonariusze swoimi kanałami ustalili, że mogą u kobiety znaleźć nielegalny towar. Pojechali więc do niej i przeszukali posesję. W mieszkaniu 67-latki znaleźli prawie 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Cała kontrabanda została skonfiskowana.

– Wyliczono, że kobieta naraziła skarb państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na prawie 12 tys. zł, natomiast wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wyniosła prawie 10 tys. zł. Za wprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych 67-latce grozi grzywna oraz przepadek zabezpieczonego towaru – informuje Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Taki
Taki 25.01.2019, 07:51
Pewnie znowu komuś nie chciała dać na kredyt, zemsta jest słodka.

Pozostałe