Zamość: Badania, które były pokazem

  • 22.01.2019, 06:42 (aktualizacja 22.01.2019, 07:01)
  • roh
Zamość: Badania, które były pokazem Konsument przez półtorej minuty trzyma w ręce sondę, a później dostaje wydruk z informacją o tym, że na przykład ma miażdżycę, choroby reumatyczne kości, infekcje płuc.
Firma Promed dzwoni do konsumentów i kusi bezpłatnym badaniem. Gdy klient złapie haczyk, okazuje się, że chodzi o sprzedaż drogiego pakietu medycznego. Tak dał się naciągnąć jeden z mieszkańców Zamościa. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukrócił tę praktykę. Nałożył na firmę karę finansową.

Promed, który wcześniej działał pod nazwą NMedical, a jeszcze wcześniej NovuMedical, zaprasza telefonicznie na bezpłatne badania, głównie osoby starsze. Okazuje się, że tak naprawdę celem spotkania jest sprzedaż drogiego pakietu medycznego.

Sposób działania jest zawsze taki sam. Uczestnikom spotkania "badania" wykonują pracownicy firmy, którzy nie są lekarzami. Korzystają ze sprzętu, który nazywa się analizator Quantum. Urządzenie to nie jest wyrobem medycznym, jego skuteczność nie została potwierdzona.

 – Wątpliwości UOKiK budzi wiarygodność tych badań. Konsument przez półtorej minuty trzyma w ręce sondę, a później dostaje wydruk z informacją o tym, że na przykład ma miażdżycę, choroby reumatyczne kości, infekcje płuc. Nie można w ten sposób zdiagnozować choroby – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Davis
Davis 22.01.2019, 17:09
dzień dobry
Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb Mamy pożyczki konsumenckie, kredyty lub proste pożyczki dla wszystkich (zwłaszcza dla przybranych, biznesmenów, pracowników itp.). Oferujemy również kredyty hipoteczne i kredyty komercyjne. Pożyczki prywatne w kwocie od 70 000 do 970 000 PLN. Inne rodzaje pożyczek: od 100 000 do 200 000 PLN W przypadku pytań, prosimy o kontakt z wszystkimi potrzebami finansowymi. Nasza instytucja finansowa z usługą 24/24 godzin. Email: [email protected]
imię i nazwisko wnioskodawcy -----------------------
kraj ------------- --------------
status --------------------
adres -------------- ------------
numer telefonu -----------------------
potrzebna kwota pożyczki ---------- ---------------
wiek --------------------
Trwanie ------------- ---------
stan cywilny----------------------------

Pozostałe