Nie pozwólcie nikomu zamarznąć. Policja sprawdza każdy sygnał

  • 13.01.2019, 11:00
  • ak
Nie pozwólcie nikomu zamarznąć. Policja sprawdza każdy sygnał Fot. KPP Biłgoraj
Można po prostu zatelefonować na numer alarmowy albo wskazać miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci czekają na takie sygnały i wszystkie sprawdzają. Chodzi o to, by tej zimy było jak najmniej ofiar mrozów.

Zima to czas, kiedy wszyscy powinni być szczególnie wyczuleni na osoby bezdomne, starsze albo mieszkające samotnie. 

– Nie bądźmy obojętni na ich los i reagujmy kiedy widzimy osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Niskie temperatury to zagrożenie również dla osób będących pod wpływem alkoholu. Bardzo często zdarza się, że pijane osoby nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu, siadają na ławkach, przystankach, klatkach schodowych, piwnicach – wyjaśnia Agnieszka Pintal z biłgorajskiej policji.

Mundurowi z Biłgoraja, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek, niemal codziennie patrolują miejsca, w których mogą znajdować się ludzie szczególnie narażeni na wychłodzenie. Kontrolują m.in. ogródki działkowe, pustostany, piwnice.

– Kiedy temperatura na zewnątrz jest bliska zeru lub staje się jeszcze niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni! Alarmujmy policję za każdym razem, kiedy mamy informację o osobach narażonych na wychłodzenie. Możemy to zrobić również poprzez aplikację KMZB. Jeden telefon na nr alarmowy 112 lub jedno kliknięcie na aplikację KMZB może uratować komuś życie – podkreśla policjantka.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe