Finał WOŚP w Zamościu potrwa dwa dni. Sprawdźcie program

  • 06.01.2019, 06:33 (aktualizacja 06.01.2019, 07:53)
  • ak
Finał WOŚP w Zamościu potrwa dwa dni. Sprawdźcie program Podobnie jak rok temu, także i tym razem swoje podwoje dla sztabu WOŚP w Zamościu otworzy Galeria Twierdza. Impreza tutaj odbędzie się w sobotę, bo niedziela 13 stycznia jest dniem bez handlu.
Koncerty, aukcje, pokazy i setki wolontariuszy na ulicach miast, miasteczek i wsi. 27. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. W Zamościu sporo będzie się działo również w sobotę.

Zamojski sztab WOŚP, podobnie jak w latach ubiegłych zawiązał się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Przygotowania do finału rozpoczęły się już wiele tygodni temu. Do pracy dla Orkiestry Jurka Owsiaka zgłosiło się tym razem aż 550 wolontariuszy. – Gramy w Zamościu, ale również w Zwierzyńcu, Szczebrzeszynie, Krasnobrodzie, także Skierbieszowie i Grabowcu – wylicza Andrzej Szumowski, szef zamojskiego sztabu, dyrektor MDK.

W niedzielę 13 stycznia na ulice wszystkich tych miejscowości wyjdą z puszkami setki młodych ludzi. Będą zbierać pieniądze na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych pacjentów. 

 

 

W Zamościu wielkie granie rozpocznie się jednak już dzień wcześniej (sobota, 12 stycznia) imprezą, która podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się Galerii Twierdza. Wydarzenie potrwa od godz. 11 do 19, a oficjalna inauguracja ma się odbyć w samo południe. W gościnnych dla WOŚP progach centrum handlowego odbywać się będą pokazy i koncerty, a także licytacje. Na aukcje trafi m.in. kolekcja bajecznie kolorowych masek z całego świata, które zamojskiemu sztabowi przekazał podróżnik Marek Marcola. Kupić będzie można również m.in. malowane ustami obrazy. Nie zabraknie też orkiestrowych gadżetów. Licytowane będzie też piękne złote serduszko, które wykonał i oddał dla WOŚP jubiler Dariusz Królikowski.

– Będziemy zbierać pieniądze do puszek, ale również zachęcać do rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego. Tę akcję z Fundacją DKMS organizuje młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu - informuje Szumowski.

Na koniec sobotniego wieczoru na parkingu Galerii Twierdza zaplanowano (godz. 20) Światełko do Nieba, czyli fire show w wykonaniu zamojskiego Teatru Ognia Utopia.

Mnóstwo będzie się działo również w niedzielę. Z WOŚP zagra m.in. restauracja Morandówka, gdzie w sobotę odbędzie się bal patriotyczny z aukcjami, a w niedzielę Regionalny Turniej Darta. Pieniądze dla małych pacjentów mają zbierać też pasjonaci terenowej jazdy ze Stowarzyszenia 4x4, którzy od niedzielnego południa zapraszają na przejażdżki swoimi samochodami po placu na terenie Koszar przy ul. Piłsudskiego.

Po południu do wielkiego grania gorących serc włączy się również Zamojski Dom Kultury. O godz. 16 ma się tam rozpocząć koncert, podczas którego wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna", Zespół SHOW MEN z Szopinka, Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Gaudeamus", Studio Piosenki Autorskiej i młodzi wokalistów. Planowane są również licytacje i kawiarenka ze słodkościami. Orkiestrowe koncerty są planowane na niedzielę również w szkole w Zwierzyńcu oraz w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

– Przez cały dzień w wielu różnych punktach czynne będą też kawiarenki, w których nasi wolontariusze będą mogli odpocząć, napić się czegoś ciepłego i posilić – zapowiada Andrzej Szumowski.

Gdyby ktoś nie zdołał wrzucić w sobotę lub niedzielę pieniędzy do puszki, może je przekazać, dokonując wpłaty na indywidualny rachunek sztabu WOŚP w Zamościu: 42 1140 1010 3122 2019 0000 0892.

CZYTAJ TAKŻE: FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - ZAMOŚĆ 2018 (ZDJĘCIA, FILMY)

 

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe