Zamość: Kierowcy dzieciom pod choinkę

  • 30.11.2016, 06:21
  • par
Zamość: Kierowcy dzieciom pod choinkę
W niedzielę 4 grudnia na piaskowni w Mokrem będą się scigać samochody terenowe, quady i auta przystosowane do jazdy ekstremalnej. A wszystko po to, aby zebrać pieniądze na paczki świąteczne dla dzieci z niezamożnych rodzin i domów dziecka. Ogólnopolską Terenową Integrację "Dla choinki" organizuje Stowarzyszenie "Zamość 4 x 4". Imprezie w Mokrem patronuje "Kronika Tygodnia".

Ogólnopolska Terenowa Integracja "Dla choinki" to nie tylko spotkanie miłośników samochodów terenowych, quadów i innych pojazdów, które poruszają się po bezdrożach.

 – Podczas imprezy w Mokrem będą zbierane pieniądze na paczki świąteczne i prezenty (głównie sprzęt sportowy) dla dzieci z domów dziecka i z rodzin najbardziej potrzebujących. Na ten sam cel przeznaczymy pieniądze z wpisowego zebranego od uczestników imprezy i od sponsorów – dowiedzieliśmy się od Jarosława Kuchty, jednego z organizatorów Ogólnopolskiej Terenowej Integracji "Dla choinki" w Mokrem. 

Jedną z najciekawszych konkurencji będzie rajd H1. Rywalizację wygrywa kierowca, który w ciągu godziny przejedzie swoim samochodem najwięcej okrążeń. Ta rywalizacja będzie jednocześnie V Memoriałem Krzycha SchabaStart do odcinka klasy open o godz. 9.30. O godzinie 11 wystartują auta w klasie T (samochody turystyczne), natomiast o godz. 12.30 na odcinku klasy TM będą rywalizowały samochody modyfikowane.

W przerwie zmagań offroadowych przeprowadzony będzie konkurs z nagrodami. Nie zabraknie grochówki i bigosu z kuchni polowej, ogniska oraz grilla. Oprawę muzyczną zapewni Nasty Groove.

W programie imprezy jest także przejazd kawalkady samochodów terenowych na Rynek Wielki w Zamościu i nocny rajd po roztoczańskich bezdrożach.

 – W ubiegłym roku na Rynku Wielkim pojawiło się ponad 50 aut. W tym roku będzie ich co najmniej tyle samo. To nie lada gratka nie tylko dla miłośników samochodów terenowych – zapewnia Jarosław Kuchta.          

Chętni do udziału w rajdzie bezdrożami i do zmagań za kierownicą na piaskowni w Mokrem mogą wysłać zgłoszenia drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected] Szczegółowe informacje pod nr tel. 604 282 041.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K4x4
K4x4 22.11.2016, 19:27
Witam mam pytanie gdzie dokładnie znajduje się ta piaskowania?
LL
LL 30.11.2016, 09:00
Za "Karczmą pod lasem", jedzie się polną drogą i po lewej stronie są tereny piaskowni.

Pozostałe