Biłgoraj: Z seniorami o bezpieczeństwie

  • 29.10.2018, 15:09
  • ak
Biłgoraj: Z seniorami o bezpieczeństwie Fot. KPP Biłgoraj
O zagrożeniach, na jakie w codziennym życiu narażeni są seniorzy, a także narzędziach, które mogą im pomóc rozmawiali biłgorajscy policjanci podczas spotkania, które odbyło się w piątek (26 października).

– Wciąż w całym kraju zdarzają się przypadki oszustw na „wnuczka”, „policjanta” czy „urzędnika”. Zazwyczaj ofiarami tych przestępstw padają osoby starsze. Policjanci biłgorajskiej komendy wiedzą, jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują spotkania z osobami szczególnie narażonymi na ataki ze strony oszustów – wyjaśnia ideę piątkowego spotkania Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Spotkanie było również doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Mojej Komendy. Policjanci tłumaczyli, że są to narzędzia mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe