Jest kasa na biłgorajskie drogi

  • 16.10.2018, 12:00
  • lew
Jest kasa na biłgorajskie drogi Wojewoda lubelski wręcza promesę wójtowi gm. Biszcza Zbigniewowi Pyczko.
Wojewoda lubelski wręczył samorządom z Lubelszczyzny promesy przyznania z rezerwy MSWiA na remonty dróg lokalnych. Pieniądze trafią także do powiatu biłgorajskiego, a konkretnie do gmin Biszcza, Goraj i Frampol.

Na remonty dróg w województwie lubelskim trafi blisko 17 mln zł. To pieniądze, które gminy i powiaty otrzymają na remonty dróg uszkodzonych w wyniku m.in. gwałtownego spływu wód opadowych. Na liście dofinansowania znalazły się w sumie 24 samorządy, które złożyły wnioski o wsparcie, w tym gminy Biszcza, Goraj i Frampol. – Ogromnie się cieszę, że jeszcze teraz mogę przekazać promesy na kwotę prawie 17 mln zł – podkreślił wojewoda Przemysław Czarnek. – To jest bardzo duża kwota, która łącznie składa się na 76 mln zł z rezerwy celowej MSWiA w ciągu mojego urzędowania.

Dodał, że łącznie ze środkami z Funduszu Dróg Samorządowych na Lubelszczyznę trafi prawie 720 mln zł na drogi.

W gm. Biszcza przebudowana zostanie droga w Bukowinie na odcinku ponad 800 m. Samorząd otrzymał na ten cel ok. 600 tys. zł. – Przebudowa drogi stanie się jeszcze w tym roku faktem, dlatego bardzo się cieszymy, że po raz kolejny znaleźliśmy się na liście dofinansowania – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gm. Biszcza.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe